Mahmure

Dijital Dünya'nın megastarları İPZ'11'de konuşacak

Dijital Dünya'nın megastarları İPZ'11'de konuşacak

Pazarlama dünyasını bir araya getiren iPZ'11'de dünyanın takip ettiği Dijital Dünya'nın megastarları konuşacak. Kitleleri peşinden koşturan vizyonlarını katılımcılarla paylaşacak olan konuşmacılar izleyenlere farklı bir dünyanın kapılarını açacak. 21-22 Eylül'de gerçekleştirilecek İPZ'11'nin iki ünlü konuşmacısı dijital dünyanın etkinlik tasarımcısı Josephine Dorado ve dijital dünyanın yeni mecra tasarımcısı Summer Bedard interaktif dünyada iş yapma biçimini ve geleceğin dünyasını anlatacak.

Dijital Dünya'nın megastarları İPZ'11'de konuşacak
MMI (Marketing Management Institute), 10 Ağustos 2011, İstanbul: İnteraktif Pazarlama Zirvesi bu yıl 'Pazarlama İnteraktiftir' sloganı ile 21-22 Eylül 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek. Zirve bu sene pekçok önemli konuşmacının yanı sıra dijital dünyada milyonlarca kişinin takip ettiği iki ünlüyü de ağırlıyor. Josephine Dorado ve Summer Bedard kitleleri peşinden koşturan vizyonlarını İPZ'11'de katılımcılarla paylaşacak.
Dijital dünyanın ünlüleri bu sene İPZ'11'de interaktif pazarlamanın ve dijital dünyanın geleceğini gösterecek. "Gerçekle sanal arasında gidip gelmeler- Hava dalışı" ile Josephine Dorado, "İnternette ayak izin kadar varsın. Farklı deneyimleri kucakla" başlıklı sunumu ile Summer Bedard IPZ'11' de doğru bilinen eğrileri değiştirecek.

İPZ'11'de iki ana konuşmacı ile birlikte 21 konuşmacı ile katılımcılar Zirve'nin gerçekleştirildiği iki günde pazarlamanın sınırsızlığını deneyimleyecek.

Josephine Dorado Kimdir?

Josephine Dorado Amerika'nın en prestijli sosyal girişimci, eğitmen ve interaktif performans yapımcılarından biri. En büyük hobisi risk alan kişiliğinin bir parçası olan ve yıllardır profesyonelce yaptığı paraşütle atlama. Çalışmaları arasında kültürel etkileşimi esas alan ve sanal ortamda gerçekleşen yaratıcı oyunlar ve ayrıca fiziksel ve sanal ortamın kaynaştırıldığı performanslar yer almaktadır.
Dorado'nun özgeçmişini de şöyle özetleyebiliriz. Amerika'nın en prestijli öğrenim bursu Fulbright Bursunu kazandı ve Kidz Connect programına kabul edildi. Bu program, sanal dünyada yaratıcı işbirliği ve teatral performanslarıyla gençleri uluslararası platformda bir araya getirmek amacıyla kuruldu. Dorado aynı zamanda, kurucu ortağı olduğu, aktivizmde fırsatlarla haberleri eşleştiren Fractor.org sayesinde MacArthur Foundation ödülüne layık görüldü.
İşinde sanal uzayda teknolojiyi kullanarak esnek performanslar ve kültürel değişim sürecindeki karşılıklı etkileşimleri deneyimleyen Dorado New York'ta the New School Üniversitesi'nde eğitim vermekte, aynı zamanda Halo adındaki video oyununda yer alan talk show "This Spartan Life" için canlı etkinlik yapımcılığını sürdürmektedir. ISEA ( Uluslararası Elektronik Sanat Sempozyumu) ve Roma Europa Festivals için de, disiplinler arası yapıtlar gerçekleştiren Josephine Dorado, SXSW, SIGGRAPH, PICNIC (Amsterdam), Queen's University (Belfast), ve London Knowledge Lab.'da konuşmacı olarak görev yapmaktadır.

Haber ile sosyal eylem arasında bağlantı kuran, konum tabanlı mobil oyun uygulamalarından oluşan reACTor, önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Ağ tabanlı performans ve gerçekliğin karışımından oluşan proje çalışmaları ise devam ediyor. Dorado'nun tecrübesi, risk altındaki çocuklara yönelik tiyatrodan, teknoloji ve tasarıma kadar uzanmakta. Böylece, işbirlikçi yaratıcı tiyatro metodolojilerine ve sanal içerik üzerindeki çalışmalara yeni bakış açıları getirmektedir.
Yayın tarihi: 17.08.2011
774
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.