Mahmure

Başarının Öyküsü

Başarının Öyküsü

Meltem Kurtsan, İstanbul Atatürk Kız Lisesi'nden 1977 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı dönemde İstanbul Belediye Konservatuarı Bale Bölümünü bitirdi. Aile mesleği olan eczacılığı seçerek, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni bitirip, aile şirketleri olan Kurtsan'da çalışmaya başladı.

Kurtsan Grubu "Otacı" markası ile tanınan ilaç, kozmetik, besin ürünleri ile medikal alanda üretimi olan 5 farklı şirketten ve bir vakıftan oluşuyor. Meltem Kurtsan bugün Kurtsan ŞirketleriYönetim Kurulu Üyeliği ve "İlaç ve Medikal Grubu" Genel Müdürlüğü görevlerini yürütüyor.

Meltem Kurtsan, çalışma hayatı ile birlikte çeşitli mesleki etkinliklerle kişisel gelişimini sürdürdü. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nden; 1999 yılında, Harvard Business School OPM/Owner President Management Programından sertifikalar aldı.

Kurtsan 1999 yılında Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Geleceğin Global Lideri (Global Leader for Tomorrow) seçildi. Foruma 3 yıldır davetli olarak katılan Kurtsan, Sağlık Komitesi'nde aktif çalışmalar içinde bulunuyor.

Meltem Kurtsan'ın bugün istanbul Sanayi Odası Tıbbi Mühtahzar Sanayi Meslek Komitesi Üyeliği, TÜSİAD Sosyal İşler Komitesi Üyeliği, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanlığı, Harvard Business School Mezunlar Derneği üyelikleri bulunuyor.

İki oğlu olan Kurtsan, İngilizce biliyor.
Yayın tarihi: 20.11.2001
340
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.