Mahmure

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Masa Tenisi Turnuvası

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Masa Tenisi Turnuvası

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Masa Tenisi Turnuvasında Kazananlar Belli Oldu!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile , Fenerbahçe Veteran Masa Tenisçiler Spor Klübü Derneği –FBVTT tarafından sadece kadın masa tenisçilerin katıldığı 1 günlük bir turnuva düzenlendi. Sadece kadın oyuncuların olması nedeni ile bir ilk olan bu turnuvada bayan oyuncular renkli bir gün geçirdiler.Göztepe Halil Türkkan Ortaokulu Spor Salonunda düzenlenen karşılaşmalara çeşitli yaş grupları ve oyun seviyesinde 50 bayan sporcu katıldı. Amacı masa tenisi sporunu tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak olan turnuvaya sadece İstanbul değil, Bursa , Kocaeli ve Sakarya dan katılımcılar oldu.

Fenerbahçe Veteran Masa Teniscileri Spor Klübünden başka, Veteran Masa Tenisçileri Derneği (VMTD ), İstanbul Veteran Table Tennis Association ( IVTTA ),Bursa Veteran Masa Tenisçileri Spor Klübü, UPS Spor , Bahçelievler Belediye Spor Klübü, Türk Hava Yolları, gibi kuruluşlardan gelen sporcular, çekilişle belirlenen ve her katılımcıya verilen hediyeler ve ikramlar eşliğinde hem Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp hem de çekişmeli maçlar yapma imkanı buldular.

1. 2. ve 3. Oyuncuya ve Teselli grubu 1. sine Kupa , bu turnuvada ilk kez turnuvaya katılma deneyimi yaşayan çiçeği burnunda 9 oyuncu da kendi aralarında yaptıkları maçlar sonunda ilk 3 dereceye girenlere madalya verildi.

Dereceye giren sporcular ;

FİNAL;
1-Fulya Diker
2-Hatice Güner
3-Işık Ertuğfan

TESELLİ;
Zebure Balkanlı

TEŞVİK ;
1-Ebru Banu Erdoğan
2-Meltem Akbaba
3- Seda Koç.

Yayın tarihi: 08.03.2017
564
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.