Uzmanlar

Yeni Yılda Yaşının En İyisi Sen Ol!

Yeni Yılda Yaşının En İyisi Sen Ol!

Yeni yılda herhangi bir cerrahi müdahalede bulunmadan sağlıklı ve güzel görünmeniz için harika bir röportajla sizlerleyiz...

güzellik

Yılların eskitemediği sinema sanatçısı Nebahat Çehre, usta gazeteci Ayşe Arman ve ben “Bu yıl da yaşının iyisi sen ol” konseptinde bir araya geldik. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve moderatörlüğünü Ayşe Arman’ın yaptığı söyleşimizden bazı notları sizlere aktarmak istiyorum
Yeni yıl, yeni umutlar ve belki de bugüne kadar hep isteyip ama bir türlü harekete geçirilememiş düşünce ve eylemlerin tekrar alevlendiği dönemdir. Yeni yıl öncesinde gerçekleştirdiğimiz bu söyleşi yaşlanmayı reddetmek isteyenlere ilham kaynağı olacağını düşünüyorum…

20’li yaş krem sürmeli, kesinlikle ve kesinlikle krem sürüp, cildine düzenli aralıklarla cilt bakımı yaptırmalı
30’lu yaş öncelikle anne olmalı… anne olmak özel, kutsal bir şey, her bunu tatmalı bence. “Kadınlar insandır, erkekler insanoğlu”
İşin özeti ise, bu dünya sizin sayenizde dönüyor
Ve kadınlar dolayısıyla içgüdüsel olarak ölümsüzlüğü benimsiyorlar aslında ki zaten ölmüyorlar bir anne olarak
Fakat bu sonsuzluk durumu, her zaman kadınlarda yaşlanma belirtilerinden hoşlanmamayı da beraberinde getiriyor çünkü yaşlanma ölümü, hayatın sona ermesini çağrıştıran bir şey. Kısaca dolgu, botoks, Örümcek Ağı estetiği ile bu süreçte yaşını tolere etmeye çabala ve 40’ a çok iyi gir. Bebeklerden sonra varsa herhangi bir deformasyon, hemen çözümle bunu bir estetik cerrahla.
40’lı yaşlar…Krem sürmeye devam… Artık ömürler uzadı. Cahit Kulebi’nin bir şiiri vardır bilirsiniz, “Yaş 35 yolun yarısı” der şiirinde ama yok artık öyle bir şey. Herhangi bir vefat durumunda yaşı sorulunca eğer 70 altında bir cevap alırsak, çok gençmiş diyoruz… bu sebeple yolun yarısı artık 35 değil, 45 hatta 50. Yüzümüzü bedenimizi buna hazırlamamız gerekir
50’li yaşlar…. Krem sürmeye devam…Eğer bir insan, 2’0 sinde, 30’ unda doğru şeyler yapmış olsa idi belki de herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duymadan 50 yaşını geçiriyor olacaktı, ayrıca hep yaşının iyisi olarak hayatını devam ettirecekti… 50 yaşında gerekiyorsa cerrahi şart olabiliyor.
Az evvel de dedim alınan önlemler tıpkı sizin sigortanız gibidir. Bugün Örümcek ağı estetiği ve yağ transferi gibi tekniklerle ki yağ transferi aslında cerrahi bir işlemdir ama biz kesisiz muazzam işler başarabiliyoruz.
Yaşınızın iyisi olmak sizin elinizde… Lütfen sanatsal bakış açısına, ve deneyimine güvendiğiniz bir güzellik koruyucusu yani estetik cerrahtan yardım alarak, bunu sağlayınız. Pişman olmayacağınızdan eminim.

 

Yayın tarihi: 30.12.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
3825
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.