Yaşam

Küçük Kaçamaklar İçin Nasıl Valiz Hazırlamalısınız?

Küçük Kaçamaklar İçin Nasıl Valiz Hazırlamalısınız?

Biz kadınların hafta sonu kaçamakları hiç bitmez. İşte valiz hazırlarken yanımıza almamız gerekenler...

Güncellenme tarihi:

Tatile karar vermek kolaydır ancak valiz hazırlama kısmı işin en zor yanıdır. Aslında hafta sonu kaçamakları için bavul hazırlamak, bir aydan uzun süren tatiller için bavul hazırlamaktan zordur. Çünkü o kısa zamanda hem az eşya götürmek istersiniz hem de az ama öz parçalar seçmekte zorlanırsınız. Ve en ufak ayrıntılar aklınıza geldikçe valiz hazırlamakta zorlanırsınız. Giysileri kırıştırmadan ve ayakkabıları deforme etmeden valiz nasıl hazırlanır?

Kıyafetleri planlayın!

Hafta sonu kaçamakları veya uzun tatilleriniz için valizinizi hazırlamadan önce mutlaka plaj kıyafetinizi ve akşam yemeklerinizi temel alarak kaç gün kalacaksınız ve hangi gün gece çıkma ihtimaliniz var, bunları düşünerek tatil programınızı bir kâğıda dökün. Buna göre kafanızda her gün için ayrı kombililer düşünün ve bunları bir liste yapın ve ona göre kıyafetlerinizi secin. Yaptığınız kombinler dışında yanınıza ekstra kıyafetler almamaya çalışın. Yanınıza alacağınız kıyafetlerin birbirine uyan renklerde olmasına çok dikkat edin.Böylece hem kombinleme şansınız olur hem de her kıyafetin altına başka renk ayakkabı taşımaktan kurtulmuş olursunuz. Yanınıza en fazla 4 ayakkabı alacağınıza dair kendinize söz verin. Terlik ve sandaletler, topuklu ayakkabılara göre valizde daha az yer tutar, bu yüzden iki üç tane alabilirsiniz. Topuklu ayakkabı takıntınız yoksa bir tane almanız yeterli olacaktır çünkü tatilde rahatlık ön planda olduğu ve valizde boşuna yer kaplayacağı için bir taneden fazla topuklu ayakkabı gereksizdir.

Yanınıza siyah bir elbise almayı unutmayın, mini siyah elbiseler hem günlük hem de gece için kurtarıcınız olacaktır. Bu sezonun trendlerinden olan maksi elbiseler, hem birçok vücut tipine uygun hem de kolay katlanır ve taşınır parçalardandır. Gündüz parmak arası terliklerinizle, akşamları ise topuklu ayakkabı ve aksesuarlarınızla tamamlayacağınız maksi elbiseleri valizinizde mutlaka bulundurun. Açık renkli, pamuklu, terletmeyen tişört ve gömlekler, şortlar, etekler, mayo ve bikiniler unutmamanız gereken diğer parçalardandır.Saçları unutmayın!

Saçlarınızı şekillendirebilmek için yaz sezonu için de çözümler var. Örneğin su dalgasını, saç spreyi yardımıyla veya piyasada bulunan diğer saç ürünlerinden yararlanarak şekillendirebilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki bu yaz geriye taranmış ıslak görünümlü saçlar çok moda.

Mutlaka yedek çanta bulundurun!

Valiziniz dışında mutlaka yanınıza bir yedek çanta alın. Bu çantanın da çok küçük olmamasına dikkat edin, çünkü içine valizinize sığmayan eşyalarınızı da koyabilirsiniz. Asla kaybetmek istemediğiniz tüm eşyalarınızı, tatilde okumayı düşündüğünüz kitaplardan birkaç tanesini, müzik çalarınızı bu el çantasına koyabilirsiniz.

Yayın tarihi: 26.06.2014
9039
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.