Sağlık

Lida'yı kesinlikle kullanmayın!

Lida'yı kesinlikle kullanmayın!

Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, zayıflama ilacı Lida'nın sağlığa zararlı olduğunu açıklayarak kesinlikle kullanılmamasını istedi.

Zayıflama ilacı Lida'yı ithal eden Farmalife firması yetkilisinin önceki gün Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nın verdiği takipsizlik kararı üzerine "Lida" isimli zayıflama ilacının güvenle kullanılabileceği yönündeki açıklamaları üzerine iki bakanlıktan dün ayrı ayrı açıklama yapıldı.

Kesinlikle kullanmayın!
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada, "Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kontrol belgelerini iptal ettiği, son yapılan analizde bir sibutramin türevi olan 'N-mono-desmetilsibutramin' tespit edilen Lida, sağlığa zararlı olma özelliği dolayısıyla kesinlikle kullanılmamalıdır" denildi.

Tedbir alınıyor
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalarda ise şu ifadelere yer verildi: "Bakanlığımızla, Sağlık Bakanlığı arasında yapılan görüşmelerde Lida adlı ürünün insan sağlığına zararlı olduğu ve kesinlikle kullanılmaması gerektiği yönünde görüş birliğine varılmıştır. Söz konusu ürünle ilgili denetimler 81 tarım il müdürlüğü vasıtasıyla ülke genelinde halen sürdürülmekte, halkımızın sağlığını tehdit edici noktalarda gerekli tedbirler titizlikle alınmaktadır."
Yayın tarihi: 03.10.2007
746
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.