Sağlık

Karın germe ameliyatıyla yağlarınızdan kurtulun!

Karın germe ameliyatıyla yağlarınızdan kurtulun!

Kadınların en büyük sorunu karın bölgesindeki yağlanmalar...Bu yağlanmalardan kurtulmak için Prof. Dr. Selahattin Özmen karın germe operasyonunun detaylarını anlattı...

Güncellenme tarihi:

Karın bölgesi gençlerde daha sıkı ve bel daha ince iken zamanla alınan kilolar ve özellikle doğumları takiben çeşitli sarkmalar, deri çatlakları ve yağlanmalar ortaya çıkar. Bazı bölgelerdeki yağlanmalarla başa çıkmak yapılan yoğun egzersizlere rağmen mümkün olmaz. Hele de deride çatlaklar oluşmuşsa bunları gizlemek de gidermek de son derece güç olur. Ancak karın bölgesinde uygulanabilen liposuction ve karın germe operasyonlarıyla ideal bir görünüme kavuşmak çoğu kadında mümkün.Bu ameliyat sadece karından deri çıkarma ameliyatı mıdır?

Özellikle kadınlarda karın kaslarının gevşemesi ve birbirinden ayrılması sık görülen bir problemdir. Karında ciddi bir deri fazlası yoktur ancak karın kasları özellikle gebelik sonrasında birbirlerinden ayrıldığı için çıkıntı yapar. Bunun yanında karın bölgesindeki deri fazlaları ve yağ fazlaları tıpkı bir karpuz dilimi gibi buradan çıkarılır ve karın düz olarak kapatılır. Bu ameliyat sırasında bazen var olan göbek fıtığı veya diğer fıtıklaşmalar da onarılabilir.

Yayın tarihi: 18.07.2013
7680
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.