Sağlık

Kadınlar iş hayatından ne bekliyor?

Kadınlar iş hayatından ne bekliyor?

Esnek çalışma saatleri kadınların iş hayatına katılımını arttırıyor! Özelliklede annelik durumunda daha fazla esneklik durumunun sağlanması öneriliyor.

Kadınlar iş hayatından ne bekliyor?

İnsan kaynakları platformu Kariyet.net, kadınların iş dünyasındaki yeri ile ilgili düzenlediği bir anketin sonuçlarını açıkladı. Toplam 13 bin kişinin katıldığı anketin sonuçları, esnek çalışma saatlerinin kadınların iş hayatına katılımını artıracağını ortaya koyuyor. Katılımcılar, özellikle annelik durumunda daha fazla esneklik sağlanması gerektiğini düşünüyor.

Kadınlar iş dünyasında en çok hangi durumlarda eşitsizlikle karşılaşıyor? Hangi koşullarda kadınların iş hayatına katılımı artıyor? Pozitif ayrımcılık kadınların iş yaşamındaki koşullarının iyileşmesini sağlıyor mu? Türkiye’nin en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net, bu soruların yanıtlarını düzenlediği bir anket çalışması ile araştırdı.

Esnek çalışma saatleri kadının iş yaşamına katılımını artırır

Anket kapsamında katılımcılara yöneltilen “Sizce hangisi daha fazla kadının iş yaşamına katılmasını sağlar?” sorusuna, adayların yüzde 67’si esnek çalışma saatleri yanıtını verdi. Daha yüksek ücretler diyenlerin oranı ise yüzde 33.

Yayın tarihi: 14.03.2012
3252
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.