Sağlık

Genli dolgun göğüsler

Genli dolgun göğüsler

Silikonlu yerine 'genli' göğüslerle daha güzel göğüslere sahip olunabilecek.

İngiliz bilim adamları, göğüs ve göğüs uçlarının gelişimini sağlayan bir gen buldu. Gelecekte, isteyen göğüslerini bu yolla büyüttürebilecek.

Londra'daki Kanser Araştırma Enstitüsü bilim adamları, ürettiği bir proteinle göğüs ve göğüs uçlarının gelişimini teşvik eden bir gen buldular. Gen sayesinde göğüs dokuları ileride, estetik göğüs büyütme ameliyatları ile tedavi amaçlı operasyonlarda kullanılmak üzere laboratuvar ortamında geliştirilebilecek. Bu durumda, silikonla göğüs büyütme operasyonları tarihe karışacak.

Kanser ararken bulundu

Enstitü Başkanı Prof. Alan Ashworth, söz konusu genin göğüs ve göğüs ucunun gelişimini tetiklediğini belirterek, bu genin kanser oluşumundan da sorumlu olduğunun saptandığını açıkladı. Prof. Ashworth, "Bulduğumuz gen ve ürettiği protein hakkında bilgilerimiz arttıkça normal göğsün nasıl geliştiğini daha iyi anlayacağız. Daha da önemlisi normal gelişme ile kanser oluşumu arasındaki farkı göreceğiz" diye konuştu.
Yayın tarihi: 03.09.2005
1130
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.