Sağlık

Depresyonu koşarak yenin

Depresyonu koşarak yenin

Fransız klinik psikiyatri profesörü Schreiber, depresyonu yenmek için anti - depresan ilaçlar yerine koşmayı tavsiye etti

Depresyonu ilaç almadan yenmek mümkün olabilecek

Fransız klinik psikiyatri profesörü David Servan - Schreiber'e göre bu 'koşmak'la mümkün. Depresyona giren birçok insanı inceleyen Sınır Tanımayan Doktorlar üyesi Servan - Schreiber, stresle ilgili birçok rahatsızlığın ilaç veya terapi gerektirmeden tedavi edilebileceğini belirterek, "Yalnızca koşmak gibi fiziksel aktiviteler bile depresif yapıyı ortadan kaldırır" dedi.

Meditasyon daha iyi

"Depresyon, karanlık ve kötümser düşüncelerle bağlantılıdır" diyen Servan - Schreiber, anti - depresan ilaçlar kullanmak yerine nefes alma egzersizleri, meditasyon ve akupunkturun da çok ileri olmayan depresyona karşı iyi geleceğini söyledi. Fransız Le Monde gazetesi tarafından "yeni tıbbın gurusu" ilan edilen Servan - Schreiber, doğal yöntemlerle tedaviyi seçmeyi tavsiye etti.
Yayın tarihi: 16.06.2004
755
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.