Sağlık

Cinsellikte ten uyumu şart!

Cinsellikte ten uyumu şart!

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için ten uyumu önemlidir. Çünkü ten uyumu, kişileri birbirine yaklaştırır, güzel duyguları canlandırır, neşe ve mutluluk verir.

Güncellenme tarihi:
"Karım çok güzel ama mutsuzum" "Çok güzel bir karım var, ama mutlu değilim. Cinsel ilişkimizden tat alamıyorum. Herhangi bir cinsel sorunumuz yok. Sadece eşim bana çekici gelmiyor. Hatta bazen daha çirkin kadınlardan bile hoşlandığım oluyor." Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için ten uyumu önemlidir. Çünkü ten uyumu, kişileri birbirine yaklaştırır, güzel duyguları canlandırır, neşe ve mutluluk verir. Ten uyumu nedir? Dokunmayı karşı koyulamaz hale getiren feromonlar gibi hormonal, bilinçaltı süreçler gibi psikolojik ve tarafların birbirlerinin cinsel anlayışına hitap eden öğelere sahip olması durumu gibi sosyal çerçevelerde iki kişi arasında meydana gelen olumlu ve çekici etkileşimlere "ten uyumu" denir. Ten uyumunun önemli unsurları; tenin rengi, tenin kokusu, tenin verdiği his, tenin tadı ve tenin dokusudur. Ten uyumunun özellikleri *Bir kez yaşandı mı bağımlılık yapabilir, *Bırakıp ta gidememeye neden olabilir, *Hasta edebilir, *Süründürebilir, *Kelimelerle tarif edilmesi zordur, *Farklı bir boyutta iletişim sağlar, *Sosyal bir olgudur, *Denemekle anlaşılır, *Kişide "acaba aynı tenden mi yaratıldık?" düşüncesini akla getirir, Seks yaşamı keyifli sürsün diye...
Yayın tarihi: 18.02.2009
1952
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.