Sağlık

Cinsellik konusu, canlı yayında telefonu kitledi

Cinsellik konusu, canlı yayında telefonu kitledi

<b>Güneydoğu'da tabu olarak görülen cinsellik, bir radyo programında telefonları kilitlenmesine neden oldu. Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde yerel yayın yapan radyoyu arayan kadınlar, cinsellikle ilgili merak ettikleri ve eşleriyle yaşadıkları sorunları telefonda anlatarak çare aradılar.</b>

Yerel yayın yapan ''Süper FM'' adlı radyoda ilk kez kadın hastalıkları ve cinsel sorunlar konusunda program yapıldı. Utandıkları için doktora dahi gitmekten çekinen Güneydoğulu kadınlar da sorunlarını radyo aracılığıyla anlatma fırsatı buldu. Programa konuk olan Kadın Doğum Uzmanı Abdi Oğuz'a 2 saat boyunca, kadınlar cinsellikle ilgili sorular yöneltti. Köylerden arayan kadınlar ise daha çok doğum kontrolü, hamilelik ve kızlık zarıyla ilgili merak ettiklerini sordu. ''Kadınların doğum ve cinsel problemleri'' konulu programı yöneten Süper FM Genel Yayın Yönetmeni Halil Çuhacı, bölgede tabu olarak bilinen cinsellikle ilgili program yapıp yapmama konusunda önce tereddüt ettiğini, ama yayına gösterilen ilginin kendilerine cesaret verdiğini söyledi.
Yayın tarihi: 02.10.2001
814
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.