Sağlık

Ağrısız doğum için egzersiz şart

Ağrısız doğum için egzersiz şart

Egzersiz yavaş yavaş günlük hayatın bir parçası olmaya başladı. Anne adayları egzersiz öncesi mutlaka doktorlarına danışmalı.

Güncellenme tarihi:
Doğuma yardımcı egzersizler... Anadolu Sağlık Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Dr. Yaprak Demir, hamilelik döneminde yapılabilen ve doğuma yardımcı olabilecek egzersizler ile ilgili bilgi veriyor... Doktorunuza sormadan başlamayın! Günümüz toplumunda egzersiz yavaş yavaş günlük hayatın bir parçası olmaya başladı. Sağlıklı, genç ya da erişkin kadınlar hamilelik dönemlerini daha sağlıklı geçirmek için hamilelik sürecinin içine egzersizi de katmak istiyorlar. Anne adayları, hamilelikte egzersizlere başlamadan önce mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından egzersize engel olacak bir sağlık probleminin olup olmadığı konusunda kontrolden geçmelidirler. Doğum öncesi hazırlıkları tamam mı? Bu haberlere de bir göz atın! • Hamilelere özel beslenme programı • 39 haftadan önce sezaryen telikeli! • Bir doğum kontrol yöntemi olarak geri çekme
Yayın tarihi: 10.03.2009
2037
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.