Sağlık

Yosun maskesi kadınların gözdesi

Yosun maskesi kadınların gözdesi

Bodrum'da rüya gibi bir tatil geçirirken güzelliklerini de ihmal etmeyen kadınlar, güneşten etkilenen ciltlerine yosun maskesi uygulamaya başladı.

Bodrum Dedeman Otel'in Life Style Sağlık Merkezi'nde başlayan yosun maskesi ve masajına ilgi artıyor. Ciltte kuruma ve çatlamaların, yosundan hazırlanan maskeyle giderildiğini belirten Dedeman Otel Life Style Müdürü Cansev Uzun, yüze uygulanan maske, vücuda yapılan yosun masajının kasları gevşetip kan dolaşımını da artırdığını söyledi. Yaz aylarında plajlarda ve havuz başlarında güneşlenip bronzlaşan, yoğun güneş ışınlarına maruz kalan kadınların ciltlerini yosunla canlandırabileceğini belirten Uzun, uygulama hakkında şu bilgileri verdi: "Kurutulmuş deniz yosunlarından elde edilen yosun tozu, deniz tuzu, sarmaşık bitkisi tozu ve Amerikan fındığı tozundan elde edilen sıvıyla hazırladığımız maske güneş ışınlarından zarar görmüş yüz ve vücuda uygulanıyor.

Yaz boyunca ayda 1 kez maske ve masaj uygulamak yeterli. 30 dakika cilt üstünde kalan yosunla daha sonra masaj yapılıyor. Bu kan dolaşımını hızlandırıyor, lenfleri harekete geçiriyor, hücre beslenmesini düzenliyor, kasları gevşetip rahatlatıyor ve cildi yumuşatıp derinin oksijen almasını kolaylaştırıyor. Yosun maskesine ilgi artıyor. Cilt ve vücut bakımının ihmal edilmemesini öneriyoruz.
Yayın tarihi: 09.06.2003
2254
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.