Sağlık

Yerçekimine nasıl direnmeli?

Yerçekimine nasıl direnmeli?

Genel beslenme kurallarına uymak çok önemli. Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye ağırlık verilmeli.

Yaşa ve yerçekimine bağlı gevşeme ve sarkmalara karşı yapılabilecekler yok değil. Genel beslenme kurallarına uymak çok önemli. Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye ağırlık verilmeli.

Güneşte iken dikkat!
Selenyum ve çinko sarkmalara, kırışıklıklara karşı etkili. Sebze ve meyve tüketerek veya hap şeklinde alınabilir. C vitamini de hem ağızdan alındığında hem de direkt cilde uygulandığında etkili oluyor.

Eğer açık havada, güneşte spor yapıyorsanız veya güneşe çok maruz kalıyorsanız mutlaka güneş koruyucu kullanın. Ama kendinizi güneşten tamamen mahrum bırakmayın. Gölgede güneşlenebilirsiniz.

New York'ta evlerinden hiç çıkmayan 80 yaşındaki ikizlerin ciltlerinin bebeklerinkinden farkı olmadığı anlaşıldı. Bu da güneşin etkisi hakkında ipucu veriyor.

Özellikle yüz ve eller güneşten korunmalı. Düzenli spor ve egzersizle sarkmaların önüne geçmek mümkün. Spor sayesinde 60 yaşına gelseniz de gergin kaslara, dümdüz bir karna sahip olabilirsiniz.

Hatice Yaşar/Radikal
Yayın tarihi: 25.04.2007
678
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.