Sağlık

Yatmadan su içmek kalp krinizi önlüyor

Yatmadan su içmek kalp krinizi önlüyor

Su içmenin vücut için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Su, doğru zamanlarda içildiğinde, faydaları da en üst seviyeye çıkıyor.

Güncellenme tarihi:
Su içmek için doğru zamanı seçmek, suyun insan vücudundaki etkinliğini en üst seviyeye çıkaracaktır. Uyanır uyanmaz 2 bardak su: İç organları harekete geçirir. Her yemekten 30 dakika önce 1 bardak su: Yiyecekleri hazmetmeye yardım eder. Banyodan önce 1 bardak su: Tansiyonun düşmesine yardım eder. Uykudan önce 1 bardak su: Kalp krizini ve felci önler. SUYUN VÜCUTTAKİ HAYATİ GÖREVLERİ 1. Beynimizin % 75'i sudur. 2. Vücut ısısını düzenler. 3. Hücrelere gıda ve oksijen taşır. 4. Solunum için oksijeni nemlendirir. 5. Yediklerimizi enerjiye çevirir. 6. Kanımızın % 83'üdür. 7. Atıkları (oksitleri) yok eder. 8. Hayati organlarımızı korur ve rahatlatır. 9. Kemiklerin % 22'sidir. 10. Gıdaları absorbe etmesinde vücuda yardım eder. 11. Adalelerin % 75'idir. 12. Eklem yerlerini rahatlatır / yastık vazifesi görür.
Yayın tarihi: 22.12.2009
686
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.