Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

Yara izine silikon jel bantı

Yara izine silikon jel bantı

Vücuttaki yaraların doğal iyileşme süreci sonucunda oluşan ve sert, kırmızı görüntüleriyle rahatsızlık verebilen ''skar''lar, silikon jel bantlarla düzeltilebiliyor.

Silikon jel bantlar, yanık tedavisi veya cerrahi operasyonlar sonrasında vücutta kalan izlerden kurtulmak için uygulanan cerrahi yöntemler ve kortizon enjeksiyonlarla birlikte yeni bir seçenek oluşturdu. İngiltere'den Interfarma firması tarafından ithal edilen silikon transparan bantlar, kendiliğinden yapışıyor. Cilde tutturmak için ayrıca bir flaster veya benzeri bir materyal kullanılması gerekmiyor. Günde en az 12 saat takılması önerilen silikon bantların, düzenli kullanıldığında 2-6 ay sonunda yüzde 90'ın üzerinde başarılı olduğu belirtiliyor. Bantın 20 yıllık eski yara izleri üzerinde dahi etkili olduğu öne sürülüyor. Bant, yara izlerinin hem koyu rengini açıyor hem de kabarıklığını gideriyor.
4402
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.