Sağlık

Yağ aldırma ön sıralarda

Yağ aldırma ön sıralarda

Yaz aylarında estetik ameliyatlara rağbet artıyor. Tatil dönemi öncesi pek çok kişi için öncelik fazlalıklarından kurtulmak.

Yaz aylarında yapılan estetik ameliyatların içinde birinci sırada yağ aldırma operasyonlarının yer alıyor. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Savacı, artık estetik operasyonların sadece metropol kentlerde değil Konya gibi pek çok Anadolu kentinde de yaygın olarak yapılabildiğini söyledi.

İlgi artıyor
İnsanların estetiği tanımasıyla birlikte estetik operasyonlara ilginin her yıl biraz daha arttığını ifade eden Savacı, yaz aylarında ise estetik operasyonlara ilginin yükseldiğini belirtti.

Savacı, bunun nedeninin, tatile çıkacak olan kişilerin daha ince vücut hatlarına sahip olma ve daha güzel görünme isteği olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

Yaz aylarında yoğun
"Yaz aylarındaki yaptığımız estetik ameliyatlar içinde birinci sırada yağ aldırma operasyonları geliyor. Bunun nedeni kışın alınan kilolardan tatil dönemi öncesi pek çok kişinin kurtulmak istemesi. Bir seferde vücuttan 5 litreye kadar yağ alınabilir. Bir seferde 5 litreden fazla yağ almayı sağlık açısından doğru bulmuyoruz. Kişi, bu ameliyattan yaklaşık 15 gün sonra tatile çıkabiliyor." Prof. Dr. Savacı, yaz aylarında, trafik kazalarına bağlı vakalar ve yağ aldırma operasyonları dışında, diğer estetik ameliyat türlerinde kış aylarına göre önemli bir artış olmadığını sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 23.06.2007
887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.