Sağlık

Uzun yaşama rekoru kıran onlar...

Uzun yaşama rekoru kıran onlar...

Küba'nın dünya sağlık sektörüne kazandırdığı mucizevi bitki karışımı polycosanol'ü Türkiye'de de bulabilirsiniz.

Formülü uzun süre açıklanmayan, devlet sırrı gibi korunan ve Küba'dan dışarı çıkartılamayan polycosanol şeker kamışı, balmumu ve yer elmasının doğal bir karışımından elde ediliyor.

Polycosanol, 1996 yılında sağlığa önemli katkıları sebebi WIPO'dan altın madalya kazanmış bir karışım. 100 yaş ortalaması ile uzun yaşamın ve şeker kamışının egzotik ülkesi Küba'nın dünya sağlık sektörüne kazandırdığı mucizevi bitki karışımı polycosanol'ü Türkiye'de de bulabiliyorsunuz.

Doktor Nihat Dik, polycosanol'ün çok özel doğal bir karışım olduğunu belirtiyor; Küba'da yüzyıllardır kolesterolü düşürücü olarak kullanılan polycosanol, şeker kamışından elde edilen bir yüksek alifatik temel alkoller karışımı.

Fidel de kullanıyor
Fidel Castro'nun sağlık sırrı olarak nitelenen Polycosanol'ün kötü kolesterolü düşürücü ve iyi kolesterolü yüzde10 oranında artırıcı etkisi bulunuyor. Ürün, Küba'nın insanlık tarihine kazandırdığı en önemli keşiflerinden biri.

Küba elçisi danışmanı Alberto Blanco, polycosanol'ün 1991 de yaratıldığını ve daha sonra 30' dan fazla ülkeye giriş yaptığını söylüyor.

Kübalıların yaş ortalamasına baktığınızda sağlıksız yaşam ve beslenme şartlarına rağmen 100 yaşına kadar yaşadıklarını görüyoruz.

Karaciğerdeki kolestrol oluşumunu engelliyor
Seks, alkol, dans, puro ve yüksek baharat tüketimi Küba'nın yaşam şartları içinde sıkça yer alıyor.

Yayın tarihi: 24.04.2007
2042
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.