Sağlık

Soğuk havalar gribin süresini uzatıyor!

Soğuk havalar gribin süresini uzatıyor!

Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü'nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, grip hastalığından korunma ve soğuk havalarda sağlıklı kalmanın yolları konusunda bilgi verdi.

Önceden annelerimizin yaptığı nane limon çayları ile ya da bol C vitamini ile birkaç günde kendimize gelebilirken, artık haftalarca süren ve sürekli tekrarlayan hatta hastanede alınan serumlarla iyileşebildiğimiz griplerle karşı karşıyayız.

Grip hastalığı da değişime uğradı ve pek çok kişiyi yatağa düşürdü. Hava sıcaklıklarının da gün geçtikçe soğuması gribin en büyük destekçisi.

Gribin önemsenmemesi ve tedavi edilmemesi hastalığın daha ileri evrelere taşınmasına ve tekrarlanmasına sebep oluyor.

Grip masum bir hastalık değil!

Grip korkulması ve korunulması gereken bir hastalıktır. Elbette ki; erken teşhis ve tedavi ile hastalığın ilerlemesi önlenirse yaşamı tehdit etmez. Ancak iyileşme süresine kadar iş, okul veya sosyal aktivitelerden sizi alıkoymaktadır.

Gripte iyileşme sağlanıncaya kadar hasta olanların işe gitmemeleri, evlerinde istirahat etmeleri gerekmektedir. Hasta olanlar, solunum sıkıntısı, üç günden fazla süren yüksek ateş ve şuur bulanıklığı gibi durumlarda vakit geçirmeksizin sağlık kuruluşlarına mutlaka başvurmalıdır.

Horlamaya son vermek için tıklayın!


Yayın tarihi: 03.03.2011
1494
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.