Sağlık

Sigara yasağı yaygınlaşıyor

Sigara yasağı yaygınlaşıyor

Şişli Belediyesi'nin 15 Ocak tarihinden itibaren kapalı mekânlarda sigara içmeye yasak getirmesinin ardından Bahçelievler, Kadıköy ve Beşiktaş belediyeleri de harekete geçti.

Milliyet'in lokanta, kafeterya gibi kapalı mekânlarda sigara içilen ve içilmeyen yerlerin ayrılmasına yönelik kampanyasına destek büyüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin tavsiye kararının ardından Şişli Belediyesi'nin aldığı "yasak kararına" diğer ilçe belediyelerinden de olumlu yanıt geldi.

Şişli'de 15 Ocak'ta başlayacak uygulamayı ilçesine taşıma kararı alan Bahçelievler Belediyesi, konuyu meclis gündemine alacak. Kadıköy ve Beşiktaş belediyeleri de pilot çalışma için harekete geçti.

'Önerge vereceğiz'

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, kapalı mekânlarda sigara içilen ve içilmeyen yerlerin ayrılması amacıyla en kısa zamanda belediye meclisine önerge verileceğini bildirdi.
Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ocak'ta konuyu belediye meclisi gündemine taşıyacaklarını belirtti.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da konuyla ilgili ön çalışmaların başlatıldığını, diyalog ve bilinçlendirmeye önem verdiklerini belirterek, "Bu çerçevede ilk olarak pilot çalışma yapılacak. Beşiktaş'ta bulunan 23 mahallenin ticarete yönelik alanlarında planlamalar yapacağız. Öncelikle restoran, kafe ve kahve sahipleriyle görüşmeler yapılacak" dedi.
Yayın tarihi: 20.12.2005
732
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.