Sağlık

Şeffaf diş kalıpları

Şeffaf diş kalıpları

"Şeffaf diş kalıpları estetik açıdan sorun yaratmıyor."

Dünyaca ünlü ABD'li Ortodontist Dr. Ross Miller, 'Türkiye'de gelişme çağında ortodonti sorunu olduğu halde diş teli takmamış yüzbinlerce insan var. Bu insanlar, büyüdükten sonra diş teli takmaktan utanıyorlar. Bu nedenle şeffaf diş kalıpları en iyi çözüm' diye konuştu.

Ortodontik tedavilerdeki gelişmeler hakkında konferans vermek üzere Türkiye'ye gelen ABD'li Ortodontist Dr. Ross Miller, yedi yıldır sadece ABD'de kullanılan şeffaf kalıp sisteminin, ABD dışında ilk kez Türkiye'de kullanılacağını söyledi. Bu konuda çeşitli görüşmelerde bulunduğunu belirten Miller, 'Bazı hastalar diş tellerini estetik açıdan sevmediği için kullanmıyor. Bu şeffaf kalıplar, estetik açıdan sorun yaratmıyor' dedi.

Orthoclear Klinik Danışmanı Amerikalı Ortodontist Dr. Ross Miller, plastikten yapılan şeffaf diş kalıplarının diş tellerine alternatif olarak geliştirildiğini, dışarıdan görülemediği için şeffaf diş kalıplarının estetik olduğunu, bu alternatif tedaviye özellikle yetişkinlerin rağbet gösterdiğini anlattı.

Yapılan incelemenin ardından, hastaların dişlerinin durumuna göre yaklaşık 20 kalıp çıkarıldığını kaydeden Miller, bir kalıbın 1-2 haftada değiştirildiğini, kalıpların hastalara istedikleri zaman takılabildiğini söyledi.
Yayın tarihi: 04.09.2005
1795
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.