Sağlık

Sağlıkçılara lisans tamamlama hakkı geliyor

Sağlıkçılara lisans tamamlama hakkı geliyor

Türk Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarının kısa bir süre içinde lisans tamamlama hakkına kavuşacaklarını bildirdi.

Türk Sağlık-Sen'den yapılan açıklamada, Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. M. Safa Kapıcıoğlu'nu ziyaret ettiği belirtildi.

Lisans tamamlama ile ilgi gelişmelerin görüşüldüğü ziyarette Genel Müdür Kapıcıoğlu, lisans tamamlamada protokolün hazırlandığını kaydederek çok yakın bir zamanda imzalanmasını beklediklerini kaydetti.

Açıklamada, Kapıcıoğlu'nun, hazırlanan protokolle birlikte 3+1 Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunu olanların lisans tamamlamalarının önümüzdeki eğitim döneminde başlayacağını ve bunun için uğraş verdiklerini kaydettiği ifade edilirken, Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci'nin ise lisans tamamlamanın bir an önce hayata geçmesini istediklerini ifade ettiği bildirildi.

Kahveci, ziyarette; "Sağlık Bakanlığı, YÖK ve Anadolu Üniversitesi ilgili protokolü artık imzalayarak bunu hayata geçirsin. Önümüzdeki dönemde bunun yetişmesi için gerekli çaba gösterilsin, sendika olarak bizde bu yönde katkı sunmaya hazırız" dedi.

Yayın tarihi: 22.04.2009
3109
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.