Sağlık

Saç Dökülmesi ve Mezoterapi Yöntemi

Saç Dökülmesi ve Mezoterapi Yöntemi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen’in saç dökülmesi ve mezoterapi yöntemi hakkındaki görüşleri;

Deniz ve güneş mevsiminden sonra saçlarınız yıpranmış, eski parlaklığını kaybetmiş olabilir. Güneş ışınları fönden daha çok zarar verebilir saçlarınıza. Güneş saç ve saç derisindeki birçok hücrede hem kimyasal hem de fiziksel hasarlara yol açar. Nemini kaybeden, yıpranan saçlarınız artık daha çok bakıma ihtiyaç duyar. Günde 150 telden daha fazla saç dökülüyorsa ve bu durum bir ay gibi bir süreyi geçtiyse mutlaka bir hekime başvurmalısınız.

Saç dökülmesini önlemek ve saçın sağlığını yeniden kazanması için etkili yöntemlerden biri olan HairCare Saç Mezoterapisi saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir. Birçok klinik araştırma ile etkinliği desteklenen HairCare Saç Mezoterapisi’nde, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte ediliyor.

HairCare Saç Mezoterapisi içeriğinde yer alan Arjinin, Glutamin, Glisin ve Ornitin hücre proliferasyonu içinönemlidir. Bu besinler, saç uzamasını desteklemek için kökügüçlendirmeye yardımcı olur. Kılcal damar liflerini oluşturan keratinin iki ana bileşeni olan sistein ve çinko, saça sağlık ve güzellik kazandırmakta kullanılır. İçeriğindeki B grubu vitaminler, saç foliküllerinin yenilenmesini destekler ve saç uzamasına yardımcı olur. Hyaluronik Asidin nemlendirici özelliği saç foliküllerinin çevresindeki dokuları kurumaya karşı ve kepeklenmeye karşı korumaya yardımcı olur.

2 hafta süreyle haftada 2 seans ve daha sonra 1 ay süreyle haftada 1 seans uygulanmasını önerdiğimiz HairCare Saç Mezoterapisi saçı besleyerek dökülmeyi azaltıyor ve saçın canlılığını artırmaya yardımcı olur.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen

Yayın tarihi: 30.06.2015
2560
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.