Sağlık

Pele, sertleşmeyen erkekleri doktora gönderecek!

Pele, sertleşmeyen erkekleri doktora gönderecek!

Ünlü futbolcu Pele, erkeklerde sertleşme sorununa karşı Pfizer firmasıyla giriştiği 'Cinsel Hayat Yeniden' kampanyasının ikinci bölümünü başlattı.

Kampanya öncesinde firma uzmanlarından eğitim aldığını söyleyen Pele 'Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum' dedi. Sertleşme sorunu yaşayan 10 erkekten sadece birinin tıbbi yardım aldığını söyleyen Pele sorunlu erkekleri ve eşlerini doktora başvurmaya çağırdı.

Şanslı sayısının 10 olduğunu, hayatı boyunca 10 numaralı forma giydiğini söyleyen Pele, 'Hedefim sertleşme sorunu bulunan 10 erkekten 10'unun da doktora gitmesini sağlamak' dedi. Pele kadınlara da seslenerek sorunlu eşlerini tıbbi yardım almaları konusunda teşvik etmelerini istedi.

Londra'da düzenlenen basın toplantısıyla 'Cinsel Hayat Yeniden' kampanyasının 2003 programını başlatan Pele, yıl boyunca İngiltere, Meksika, Belçika ve Brezilya'nın da aralarında bulunduğu ülkelerde sertleşme sorunuyla ilgili bilincin artırılması için çalışacak.
Yayın tarihi: 23.05.2003
781
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.