Sağlık

Ömür uzatan öneriler

Ömür uzatan öneriler

Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek için aslında küçük ayrıntılara dikkat etmek yeterli. O ayrıntılar fark yaratacaktır...

Güncellenme tarihi:
Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek ister misiniz? Hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle yaşam kalitenizi artırabilir hatta ömrünüzü uzatabilirsiniz. İşte size birkaç öneri... Yatak odanıza TV sokmayın Televizyon ekranının yaydığı ışık vücut saatinizin düzgün çalışmasını engelleyip uyku kalitenizi düşürür. Bir araştırmaya göre yatak odasında TV olan çiftler, olmayanlardan yüzde 50 daha az cinsel ilişkiye giriyor Spor yaparken dinlenin Spor yaparken mola vermek, 1 saat aralıksız çalışmaktan daha etkilidir. Japonya'da yapılan bir araştırmada 1 saat aralıksız bisiklet sürenler, yarımşar saatten 2 set halinde bisiklet kullananlardan daha az kalori yakmış. Orta koltuğu seçin Otomobilin arkasındaki herkesin nefret ettiği orta koltuk aslında en güvenlisidir. Orta koltuk bir kaza esnasında en az darbeyi alır. Araştırmalar arka koltukların, ön koltuktan yüzde 86 daha güvenli olduğunu ortaya çıkardı. Arka orta koltuk ise, diğer arka koltuklardan yüzde 25 daha güvenli. Çağın vebası kanser ömrü kısaltan en önemli faktör. Stresli yaşam da öyle ve daha niceleri... Foto galeriler gerçeğin aynası gibi... Günde 1 muz yiyin Muz potasyum açısından çok zengindir. Potasyum da tansiyonu düşürür. Bir araştırmaya göre 50 yaşındayken tansiyonları normal olan kişiler, yüksek tansiyonlulardan ortalama 5 yıl daha fazla yaşıyor. Enerji içeceği yerine su için Yapılan araştırmalar günde 2 kutu enerji içeceğinin tansiyonu artırdığını ortaya koyuyor. Oda parfümü kullanmayın Araştırmalara göre oda parfümleri ishal ve baş ağrısından depresyona kadar birçok sağlık sorununa yol açıyor. Yatağınızı yapmayın Kalkar kalkmaz yatağınızı yapmaktan kaçının. Yatağı dağınık bırakmak, çarşaflardaki nemin uçmasını, dolayısıyla bakterilerin oluşmasını engeller. 2 avuç fındık iyi gelir Araştırmalara göre fındık sevenler, sevmeyenlere oranla 2 yıl 9 ay daha uzun yaşıyor. 1 ay boyunca günde 2 avuç fındık yiyenlerin kolesterolu yüzde 9.4 düşüyor. Milliyet Uzun ömür sağlıklı beslenme ve egzersizden geçer. Foto galerilere tıklayın!
Yayın tarihi: 27.01.2008
569
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.