Sağlık

MS hastalarına fizik tedavi kampanyası!

MS hastalarına fizik tedavi kampanyası!

MS hastaları için en önemli tedavi yöntemlerinden biri olan fizik tedavi uygulamaları için Orthopedia Center 'da ücretsiz fizik tedavi kampanyası başlatıldı.

MS hastalarına fizik tedavi kampanyası!
Görme, konuşma, yürüme gibi fonksiyonlar üzerindeki kontrol kabiliyetini bozan, beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığı MS (Multipl Sklorez)ın henüz hiçbir tedavisi bulunamamış, bağımsız ,üretken ve rahat olmalarına destek sağlamak için bir çok uygulama yapılmıştır.

Bunlardan biri de fizik tedavidir. Bir çok MS'li hastasının fizik tedavi ile çok rahatladığını gören Opr. Dr. Adnan Bağrıaçık ,Yeniköyde bulunan Orthopedia Center'da MS'li hastalar için özel kampanya planlamış ve katkı payı almadan fizik tedavi uygulaması başlatmıştır.

Geçtiğimiz yıl 12 dev adam Milli Basketbol takımının da doktorluğunu yapan Opr. Dr.Adnan Bağrıaçık, "MS (Multipl Sklorez) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok yaygın.

Tedavisi henüz mümkün olmadığı için MS hastaları genelde kendi kaderlerine terk edilmekteler. Biz de bir çok hastamızdan aldığımız olumlu sonuçları görerek onlara yardımcı olmak istedik ve ortopedi merkezimizi onlara ücretsiz olarak açarak fizik tedavi hizmeti uygulamaya karar verdik." diye konuşmuştur.
Yayın tarihi: 01.12.2010
2350
dahafazlası
YORUMLAR

Orthopedia Center yeniköydemi var acaba ?

Fatma Aslan 13.12.2010 13:42:55
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.