Sağlık

Menopoz artık kabus değil

Menopoz artık kabus değil

Modern tıp ile Kızılderililerin bilgeliği birleşince kadınların en büyük sorununa doğal çözüm üretildi.

Kadın yaşamının üçte birini kabusa çeviren menopoz dönemi sorunlarını ortadan kaldıran yeni nesil bir tedavi seçeneği Türkiye'de satışa sunuldu. Biomeks İlaç Firması ve Alman Bionorica AG Firması ortaklığı ile piyasaya verilen ilaç, doğal olması ve hormon içermemesiyle öne çıkıyor.

Menopozal dönem rahatsızlıklarının tedavisinde etkili olan yeni nesil tedavi, Kızılderililerin yüzlerce yıldır kullandıkları Actea Racemosa yumru köklerinin, 21. yüzyıl teknolojisi ile buluşmasıyla ortaya çıktı.

Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde, Asya'da ve Amerika'da yan etkiler yönünden son derece güvenilir olduğu kanıtlanmış Actea Racemosa ile ilgili toplantı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üreme Endokrinolojisi, Obstetrik ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Menopoz ve Osteoporoz Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Ertüngealp'in katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Ertüngealp kadınların menopozla ilgili sorunlarını anlatırken şunları söyledi: "Günümüzde ortalama insan ömrü seksenli yaşlara doğru uzanırken ortalama menopoz yaşı 50-52 olarak kabul ediliyor. Böylece bir kadın 25-30 yıl menopozun getirdiği sorunlarla yaşıyor. Kadınlar, hayatlarının neredeyse 1/3'ünü oluşturan bu uzun dönemde; sıcak basmaları, gece terlemeleri, vajinal kuruluk, ağrılı ilişki gibi fiziksel ve depresif duygu durumu gibi psikolojik sıkıntılar ile karşılaşıyorlar. Bu sıkıntılar kadının çevresiyle olan ilişkilerini de bozarak sosyal sıkıntılar da doğuruyor."

Menopoz dönemi sıkıntılarını ortadan kaldıran bu yeni nesil tedavi seçeneği Actea Racemosa köklerinin doğal ve hormon içermeyen yapısı ile bu tür şikayetlerin tedavisinde kısa sürede etki gösteriyor. GAP (İyi Tarım Uygulamaları) ve GMP (İyi Üretim Uygulamaları) esaslarına göre tüm tarım ve ilaç üretim aşamaları devlet kuruluşları tarafından titizlikle denetlenerek ve kalite kontrolleri yapılarak yetiştirilen Actea Racemosa yumru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile üretilen yeni ilacın her bir tableti eşit miktarda standart aktif madde içerdiği de belirtildi.
Yayın tarihi: 07.07.2005
1048
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.