Sağlık

Kırışıklıklar hüzünlendiriyor mu?

Kırışıklıklar hüzünlendiriyor mu?

Doğal ve cildin kendi mekanizmalarını kullanarak tedavi sağlayan ışık terapisiyle cildi dinç tutmak mümkün.

Işığın insan vücuduna sağladığı yararlar tıp dünyası tarafından uzun yıllardır biliniyor. Işık, hücrelerin canlandırılması ve dokuların yeniden oluşmasını sağlamak için profesyonel tedavi yöntemlerinin en önemli unsurlarından biri.

Daha doğal ve cildin kendi mekanizmalarını kullanarak tedavi sağlayan ışık terapisiyle cildi dinç tutmak, kırışıklıkları gidermek mümkün.

Sculpture Therapy Center'dan dermataloji uzmanı Dr. Betül Şengör, mavi, kırmızı ve plus gibi türleri olan ışık terapisini anlattı:

"Günümüzde ağrısız, iğnesiz ve neştersiz tedavilerle cilt yenilenmesi ve gençleştirme çok popüler. Bu yöntemler arasında Amerika FDA onayı almış ve etkileri kanıtlanmış olan ışıklar ilk sıralarda yer alıyor. Söz konusu ışığın kırmızı, plus ve mavi renkleri mevcut.

Saf ve hafif kırmızı diod ışık olan kırmızı, yorgun ve çevre koşullarından olumsuz etkilenmiş yüzlerde çok başarılı sonuçlar veriyor. Zararlı ultraviole veya infraruj (kızılötesi) içermeyen bu ışıklar cilt tarafından kolayca emilerek cildin dermis tabakasını uyarıyor. Bu tabaka cildin yaşayan, çoğalan ve beslenmenin sağlandığı ana merkezidir.

Canlandıran etki
Kırmızı ışık, hücrelerde enerji metabolizmasında iyileştirici ve canlandırıcı değişiklik yaratarak kollajen sentezini tetikliyor. Cilt daha gergin ve pürüzsüz oluyor.

Yayın tarihi: 21.04.2007
1392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.