Sağlık

Gripten kurtulmanın yolu, bitkisel beslenme

Gripten kurtulmanın yolu, bitkisel beslenme

Gribal enfeksiyon nedeniyle yatağa düşen hastaların, bitkisel tedavi desteğiyle hastalığı daha çabuk atlatıyor. Gripten kurtulmanın sırrı , doğal ve sağlıklı beslenmede yatıyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOP) Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Özer; nezle, grip, sinüzit ve ses kısılması gibi solunum yolları hastalarının bitkisel beslenmeye önem vermesi gerektiğini belirtiyor.

Özer, gripten kurtulmak için bir de bitkisel formül öneriyor. Buna göre, bir baş soğan ile siyah veya kırmızı turp rendelendikten sonra, soğanın ya da turpun miktarı kadar üzerine süzme bal konulup 10-15 dakika bekletiliyor.

Oluşan sıvı karışım öğle ve akşam yemeklerinden sonra kaşıkla içildiğinde ve bu işlem birkaç gün tekrarlandığında grip rahatsızlığı tamamen ortadan kalkıyor. Karışım hastalığa yakalanmadan önce kullanıldığı takdirde ise, kişinin gribe yakalanmasını önlüyor.
Yayın tarihi: 17.01.2003
4250
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.