Sağlık

Gençlerde işitme problemleri artıyor!

Gençlerde işitme problemleri artıyor!

Son araştırmalar gençler arasında işitme problemlerinin son yıllarda ciddi oranda arttığını gösteriyor. Uzmanlar bu durumu gençlerin daha yüksek sesle ve özellikle de kulaklıkla dinlemelerine bağlıyorlar.

Güncellenme tarihi:
Gençlerde işitme problemleri artıyor!
Son araştırmalar gençler arasında işitme problemlerinin son yıllarda ciddi oranda arttığını gösteriyor. Uzmanlar bu durumu gençlerin daha yüksek sesle ve özellikle de kulaklıkla dinlemelerine bağlıyorlar. Son 20 yıl içinde ilerleyen teknoloji beraberinde sağlık sorunlarını da getiriyor. Hızla yayılan müzik çalarlar küçük büyük tüm çocuklar ve gençler tarafından kullanılıyor. Ancak bu yaygın kullanım işitme problemlerine de neden oluyor. Araştırma kapsamında yaşları 12 ile 19 arasında değişen 4,310 gencin işitme duyuları kontrol edildi. Sık sık yüksek sesle müzik dinleyen gençlerin işitmelerinin bir süre sonra kötüleştiği görüldü. Uzmanlar özellikle gençlere kulaklıkla müzik dinlerken daha dikkatli olmalarını ve kısık sesle dinlemelerini öneriyorlar.
Yayın tarihi: 30.12.2010
1003
dahafazlası
YORUMLAR

Gayet normal herkes kulaklik ses sonda geziyor...

mobil kullanici 03.01.2011 03:06:48
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.