Sağlık

Genç sevgili motive ediyor

Genç sevgili motive ediyor

Prof. Metin Sevük, andropozun psikolojik olduğunu, erkeğin cinsel hayatını etkilemediğini belirtiyor ve ekliyor: "Genç kadınlarla birlikte olan yaşlı erkekler, kendilerini daha genç ve başarılı hissediyor"

Güncellenme tarihi:
Toplum baskısına rağmen "Genç sevgili, yaşlı erkekler için 'afrodizyak' etkisi yapıyor. Toplumun baskılarına rağmen kendinden yaşça küçük sevgilisiyle birlikte olan erkeklerde motivasyon artıyor, hayata bakış açısı değişiyor." Bu iddialar, bizim değil, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Sevük'ün. Sevük, erkeklerde belirli bir yaştan sonra hormon değişikliği yaşanmadığı için, yaşlanmanın cinsel hayatı etkilemediğini söylüyor. Hayata bakışı değişir Erkeklerin belli bir yaştan sonra andropoza girdiğine dikkat çeken Sevük, bilinenin aksine bu hastalığın cinselliği etkilemediğini, sadece psikolojik bir rahatsızlık olduğunu ifade ediyor. Sevük şöyle diyor: "Yaşlı erkeklerin genç kadınlarla birlikte olmasının psikolojik bir boyutu da var. Genç partner en büyük afrodizyaktır. Kendinden çok küçük bir kadınla birlikte olan erkeğin, hayata bakışı değişir. Başarısı ve motivasyonu artar." Diğer tartışma konusu Evlenirken bekaret önemli mi? (Tıklayın)
Yayın tarihi: 26.01.2003
2035
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.