Sağlık

Düşük bel yağ yapıyor

Düşük bel yağ yapıyor

Son yıllarda gençler arasında kullanımı yaygınlaşan düşük bel pantolonlara "uzun süreli kullanımı zararlıdır" uyarısı konulması istendi.

Güncellenme tarihi:
Modanın psikolojik etkisi Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Giyim Endüstrisi ve Moda Tasarımı Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Çivitci, insanlar üzerinde modanın psikolojik etkisinin birçok araştırmada ortaya konulduğunu belirterek, modanın insanları etkileyen bir akım yaratmasının kitlelerin benzer giyinmesini beraberinde getirdiğini bildirdi. Gençler arasında kullanımı yaygın Son yıllarda kullanımı artan düşük bel pantolonların estetik ve sağlık açısından zararlarının görüldüğünü, düşük bel modasının etkisi altında kalan kuşakların risk taşıdığının söylenebileceğini kaydeden Çivitci, şunları söyledi: "Bel bölgesindeki kalınlaşmanın estetik anlamda rahatsızlıklara sebep olduğu aynı zamanda sağlığı da olumsuz anlamda etkilediği bilinmektedir. Dolayısıyla insanları etkileyecek moda akımlarını yaratırken modacıların insanların hem psikolojik sağlığını hem de bedensel sağlıklarını göz önünde bulundurmaları bir toplumsal sorumluktur. Bu yağları eritmenin elbet bir yolu var Bu ayrıntılardan haberdar mısınız? • Kadınların cinsel fantezileri sınır tanımıyor • Toksin savaşçıları: Lahana, soğan... • Şişkinliği azaltmak için...
Yayın tarihi: 01.03.2009
2667
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.