Sağlık

Doğayla barışık ürünler

Doğayla barışık ürünler

İnsanlar beslenme alışkanlıklarını değiştirdikçe, doğal besinlerin sağlığa etkisi konusunda bilinçlendikçe doğayla barışık ürünleri tercih ediyorlar.

Tarımsal gıdalardan, çiçeklere, kozmetiklerden temizlik malzemelerine kadar sağlığımızı tehdit eden, her türlü katkıdan uzak doğal içerikli üretimler artık öne çıkıyor. Sağlıklı bir havayı solumak ve bedenle barışık olmak için bu besinleri tüketmek zorunda olduğumuzu kaç kişi biliyor? Yapılan bir araştırmaya göre tüketicilerin azımsanamayacak bir bölümünün ekolojik ürünler hakkında bilgisi yok. Oysa artık ülkemizde ekolojik tarımsal ve hayvansal gıda üretimini gerçekleştiren çiftlikler mevcut. Öte yandan, bu tip ürünlerin satıldığı onlarca nokta bulunuyor ve bu dükkanların müdavimleri var. Ekolojik yaşam tutkunları sessiz sedasız da olsa örgütleniyorlar. Hatta bir çok şehirde dernekleri bile var.

Doğal ve Ekolojik ürün dükkanlarından biri de Ataşehir'deki "Herbalium". Doğal olarak kurutulmuş, tedavide kullanılan bitki çeşitlerinin yanı sıra, bitkisel özlü yüz ve vücut bakım yağları, güzellik ürünleri de mevcut bu mekanda. Bunlar Herbalium'un raflarında sergilenecek ürünlerden sadece bir bölümü: Arı poleni ve arı sütü, tütsü çeşitleri, meditasyon çayları ve yağları, rahatlatıcı çaylar, bitkisel zayıflama setleri, el yapımı doğal sabunlar, damıtılmış şifalı bitki suları, rahatlatıcı yağlar, meditasyon çayları...

Polen denilen mucize

Firmanın danışmanı olan Herbalist (Bitki Bilimci) Tarkan Güveloğlu, dükkandaki şifalı ürünlerden polen hakkında bilgiler veriyor: "Herbalium'da şifalı ürünlerin yarı sıra, arı sütü ve saf polen de bir çok çeşidiyle yer alacak. Polen konusunda birçok insanın arayış içinde olduğunu biliyoruz. Hangisi yapay, hangisi doğal ayırmak güç. Biz saf polen konusunda burada öncü olacağız."

"Polen denilen bu mucize tozcuklarda bulunan vitamin ve mineraller diğerlerinden kat kat fazladır" şeklinde konuşan Güveloğlu sayısız faydalarından söz ediyor: "Polenlerde ortalama olarak yüzde 20-30 protein yüzde 45 serbest aminoasit, yüzde 25-30 doğal şeker ve selüloz bulunur. Hiçbir bitkide bulunmayan süt şekeri laktoz, polende bulunmaktadır. Sindirim fermentleri olan nişasta ve fosforu, büyümeyi sağlayan ve hızlandıran, hücre metabolizmasını uyaran yararlı hormonları, nükleik asitleri de taşımaktadır polen. Tam 22 çeşit aminoasit bulunan bu besin, birçok hastalık için mucizevi sonuçlar yaratır."

Doğallık ve sağlık

Sağlıklı yaşam için doğal ve bitkisel ürünleri tercih edenlerin mekanı olarak faaliyet gösterecek olan Herbalium, 31 Temmuz'da saat 16.00'de açılacak. Herbalist Tarkan Güveloğlu, çevreci insanların, doğaya dönüş felsefesini benimseyenlerin bu dükkanın müdavimleri olacağından emin... "Doğal ve ekolojik ürünlerimiz içeriklerinde kimyasal katkı maddeler içermeyen bu ürünleri kullanarak sadece sağlığımızı değil ve çevremizi korumuş olacağız" diyor ve ekliyor: "Burada insanlara sunulacak olan aslında doğallık ve sağlıktır."

Tel: 0216 456 64 94
Adres: Herbalium
Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3-4 Blok. No.22
Ataşehir
Yayın tarihi: 28.07.2005
1135
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.