Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

Bu çocuklara sırt çevirmeyin!

Bu çocuklara sırt çevirmeyin!

Devletten bekledikleri arsayı alamayan LÖSEV, projeyi kendi imkanlarıyla yapacak. Vakıf 4 yıldır devletten arsa tahsisi bekliyor.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Çocuklar adına talep ediyoruz. LÖSEV'e arsayı tahsis edin! Siz de destek olun! "Lösemili Çocuklar Kenti" projesini hayata geçirmek için devletten bekledikleri arsayı alamayan LÖSEV, projeyi kendi imkanları doğrultusunda hayata geçirecek. ANKA'nın haberine göre, LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer, 4 yıldır devletten arsa tahsisi beklediklerini belirterek, "Eğer arsamız verilseydi çocuklarımız ölmeyebilirdi" dedi. Yıllardır lösemili çocuklara ve ailelerine hem tedavi hem maddi destek sağlayan LÖSEV, hizmetlerini Lösemili Çocuklar Kenti'nde sürdürmeyi amaçlıyor. LÖSEV'in sesine kulak verin! Hastane bir kompleks içinde yer alacak İçinde 100 yataklı bir hastane ve kemik iliği nakli merkezi olması planlanan merkezde, çocuklar için okul, oyun ve eğitim evi, spor salonları, alışveriş merkezi, orman, tarım-hayvancılık alanı gibi bölümler bulunacak. "Lösemili Çocuklar Kenti" projesi ile tedavi imkanlarının olmadığı veya mevcut tedavi koşullarının yetersiz olduğu illerden, büyük kentlere göç eden ailelerin ve çocukların rahat etmeleri amaçlanıyor. 4 yıldır çocuklarımız hastane bekliyor LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, yaptığı açıklamada, projeyi gerçekleştirmek için devletten para yardımı talebinde bulunmadıklarını sadece kompleksi yapabilmek için arsa tahsis edilmesini istediklerini belirterek, 4 yıl geçmesine rağmen kendilerine herhangi bir yardım eli uzatılmadığını kaydetti. Projesi ve finansal kaynakları hazır olan kenti kendi imkanları doğrultusunda hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Ezer, "Arsa için gazetelere ilan verdik. Kendi başımızın çaresine bakacağız" dedi. Ezer, tamamen parasız tedavi sağlayacak olan "Lösemili Çocuklar Kenti" için internet sitelerinde başlattıkları "5 milyon tık" kampanyasının da kısa bir süre içinde hedefine ulaştığını vurgulayan Ezer, "Ancak 5 milyon kişilik bir kamuoyunun mesajının bile yeterince 3 maymuna ulaşmadığını görüyoruz. Bu arada ne yazık ki lösemili çocuklarımızı kaybetmenin üzüntüsünü sadece bizim gibi duyarlı insanlar yaşıyor. Eğer arsamız verilseydi çocuklarımız ölmeyebilirdi" şeklinde konuştu. Hastane şato doktorlar vampir değildir Lösemi tedavisinde ilaçlar kadar hijyen, beslenme ve yaşama bağlı olmanın da önemine dikkat çeken Ezer, şunları kaydetti: "Çocukların 3 yıl gibi çok uzun bir süre tedavi alacakları hastaneleri korku filmlerindeki kasvetli şatolara ve kan alan doktor, hemşireleri de vampire benzetmemeleri gerekir. Bir hastaneden çok sevimli bir yuva ve hiç taburcu olmak istenmeyecek sıcacık bir ev havası yaratılmalıdır. Biz bunu gerçekleştirmek istiyoruz" www.gercekgundem.com Kampanyaya destek için: www.losev.org.trdeki "duyurular" kısımdan, "Lösemili çocuklar kenti için beş milyon tık yetmedi" başlığına girip "kampanyaya destek vermek için tıklayın!" butonunu bulmak gerekiyor. Çocuklar adına talep ediyoruz. LÖSEV'e arsayı tahsis edin! Siz de destek olun!
713
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.