Sağlık

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi

Yaz geldi, bikini giymeye hazırlananlar için bölgesel zayıflama ve selülit tedavisini araştırdık.

Memorial Hastanesi Medikal Estetik ve Zayıflama Merkezi hekimlerinden Dr. Seran Göçer, e-kolay Sağlık okuyucuları için, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve mezoterapi yöntemi hakkında şu bilgileri verdi ;

Medikal Estetik ve Zayıflama Merkezi bölümünde kişiye özel hazırlanan zayıflama programlarında bölgesel kilo verme ve selülit tedavisi ayrı bir yer tutmaktadır. Programda Akupunktur, Mezoterapi, Sağlıklı ve Doğru Beslenme Programı, Spor Hekimliği ile özel kalori ve bazal metabolizma ölçüm testleri ve endokrinoloji muayenesi bulunmaktadır.

Bölgesel kilo ise; ailevi ve yapısal nedenlerle belli bölgelerimizden daha fazla kilo alınması sorunudur. Türk kadınının sıklıkla sorunu ise orta tip alt taraf kiloları olarak isimlendirdiğimiz; basen ve üst bacakta yerleşen kilolardır.Bölümümüzde bölgesel kilo tedavisinde, etkinliği bütün dünyada kanıtlanmış bir geleneksel tıp yöntemi olan mezoterapi yöntemi kullanılmaktadır.

Mezoterapi,kelime anlamı ile alan tedavisi anlamına gelen ve bugün başta Fransa olmak üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca mezoterapi, uzun zamandan beri estetik tıpta en çok talep konusu olan Lipodistrofi yada selülit konusunda en seçkin tedavi şeklidir. Bölgesel zayıflamadaki yerini belirtmeden önce Estetik ve diğer alanlardaki kullanımını da sıralamak istiyorum.

Estetik Kullanımları ;

- Selülit ve Bölgesel Kilo Verme
- Saç Dökülmesi
- Ergenlik ve Hamilelikte oluşan çatlaklar
- Yüz Gençleştirme
- Yara ve Sivilce İzleri

Diğer Kullanım Alanları ;

- Romatoloji ve Ağrı
- Dolaşım problemleri
- Migren
- Spor Hekimliği

Bölgesel Kilo Vermede Mezoterapi

Tedavide temel prensip, incelmek istenen bölgelere mikroenjeksiyon diye adlandırılan çok küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak, yağ hücrelerindeki içeriğin azaltılması ve yağ yıkımının hızlandırılmasıdır.Çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etki kabul görmez, özellikle karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve mide rahatsızlığı nedeni ile normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için güvenli bir tedavi yöntemidir.Tek yan etkisi nadiren oluşan allerjilerdir. Mezoterapi ve bölgesel zayıflamada temel etki; yağ hücrelerindeki (adipositlerdeki) trigliserid bileşiklerinin parçalanmasından sorumlu lipoz enziminin aktivitesini arttırmaktadır.Yağ yıkımını arttırdığımızı da söyleyebiliriz.Yani uygulanan enjeksiyonla istenen bölgelerden, normal diyetle zayıflamamızın neredeyse iki katı hızla inceliriz.
Sonuçta mezoterapi ile zayıflama estetik bir zayıflama ile sonuçlanmaktadır.Uygun bir diyet programı da tedaviye eşlik etmektedir.

Ayrıca mezoterapi ile selülitli bölgelerin tedavisi de mümkündür.Selülit özellikle ergenlik,
hamilelik ve menapozda başlayan ve kadınların % 90 ında görülen ve cildin sıkılmasıyla portakal kabuğu görünümü veren bir rahatsızlıktır.
Oluşumunda en önemli neden Östrojen ve Progesteron adını verdiğimiz kadınlık hormonlarıdır.Bu hormonların etkileri ile çevre kapiller dolaşımı bozulmakta ve ayrıca cilt altında su ve tuz tutulmaktadır.
Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları tedavi edilmektedir.Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlar. Bu tedavide ayrıca kapiller venöz sistemdeki toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir.Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir.

Medikal Estetik ve Zayıflama Merkezi'nde uygun diyet programları, akupunktur, mezoterapi ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulanmaktadır.

1 aylık sürede 1 yada 2 beden incelme hedeflenmektedir. Uygulama özel mezoterapi tabancası ile yapılmakta ve ağrı yada acı hissedilmeyen seans süreleri 15-20 dk arasında değişmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için:

212 210 66 66/ 1910-1915
Memorial Hastanesi
Medikal Estetik ve Zayıflama Merkezi
www.memorial.com.tr
Yayın tarihi: 17.06.2004
957
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.