Sağlık

Böbrek iltihabına bitkisel takviye

Böbrek iltihabına bitkisel takviye

Bedenin süzgeci böbreklerde yaşanan sorunlardan dolayı yükselen kreatinin bitkiler yardımıyla bir aydan itibaren normalleştiği görüldü.

Bedenin sıvı ve asit dengesini düzenleyen böbrekler aynı zamanda bedenin tuz dengesini de kontrol ediyor. Sorunlar başladığında bazı bitkilerden yararlanmak mümkün.

Böbreklere iyi gelen bitkiler, vücuttaki başka rahatsızlıklar için de faydalı olabiliyor. İdrar akışını arttıran bir çok bitki var. Fakat fazla miktarda potasyum ihtiva her bitki böbrekler için önemli. Herbalist Tarkan Güveloğlu, bu çerçevede etkili çözüm getiren önerilerden söz ediyor.

Son yıllarda yapay gıdaların çoğalmasıyla da böbrekler problem yaşıyor. Bu gıdalar yoluyla daha fazla zararlı kimyasalın bedenimize girmesine neden oluyor.

Süzgeç görevini gören böbreklerin bu nedenle rolü daha da artıyor. Böbreklerin bu önemli işlevi, bedenimizdeki organlarımızın sorunsuz işini yapması için, atıkların ve zehirli maddelerin bedenden dışkılanabilmesini sağlıyor..

Şunu unutmamak gerekir ki, böbreklerin doğal işleyiş sistemi bozulduğu zaman, bazı belirtiler ortaya çıkıyor.

Örneğin böbrekte taş varsa ağrılar da günlük yaşamın bir parçası haline geliyor. Sadece ağrı değil terleme ve kusmaya da neden olabiliyor bu sorun. İdrarın renginin bulanık veya kanlı olması da böbrek taşının belirtisi sayılabiliyor.

Yayın tarihi: 20.04.2007
4959
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.