Sağlık

4 kamyon sahte ilaç

4 kamyon sahte ilaç

4 kamyon dolusu sahte kutulara konulmuş, son kullanım tarihleri geçmiş ilaç ve paketlemeye hazır halde sahte ilaç kutuları ele geçirildi.

Kullanım süreleri geçmiş ilaçların kutuları değiştirilerek piyasaya sürmek isteyenlere karşı başlatılan operasyonun devamında, İstanbul'un da aralarında bulunduğu 5 ilde 80 kişi gözaltına alındı.

Satışa hazırlanılıyordu
Konuyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında, toplam 4 kamyon dolusu sahte kutulara konulmuş son kullanım tarihleri geçmiş ilaç ve paketlemeye hazır halde sahte ilaç kutuları ele geçirildi.

Ankara, Konya, Batman, Samsun ve İstanbul emniyet müdürlüklerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda, aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu bildirilen toplam 80 kişi gözaltına alındı.

Gözaltındakilerin sorgusu sürüyor
Gözaltına alınan kişilerin Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin sürdüğü, ayrıca yurt dışında oldukları belirtilen 3 kişinin de arandığı öğrenildi.

Çalıntı ve son kullanma tarihleri geçen ilaçların kutuları değiştirilerek piyasaya sürülmek istenmesine ilişkin 8-9 Mart 2007 tarihlerinde İstanbul, Adana, Ankara, Batman, Hatay, Konya ve Samsun'da düzenlenen "İksir" adlı operasyonda, 2'si kadın 43 kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyonun devamında da 26 kişi yakalanmıştı.
Yayın tarihi: 21.11.2007
619
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.