Sağlık

Vücudun hakkında ne istediğine karar ver!

Vücudun hakkında ne istediğine karar ver!

Bir mağazaya ne istediğini bilmeden gidersen ya ellerin bomboş çıkarsın ya da sadece çirkin betty'ye yakışacak anlamsız kıyafetlere boşuna para harcadığınla kalırsın...

Güncellenme tarihi:
Vücudun hakkında ne istediğine karar ver!
Kendi egzersiz programını hazırlamak da en az alışverişe çıkmak kadar problematik olabilir. O kadar çok hareket kombinasyon ve malzeme var ki... Üstelik işin uçunda hatalı program uygulayıp aşırı adaleli bir vücuda sahip olmak da var...

Düzenli egzersiz yapmak zaten oldukça zahmetli bir iş. Bu yüzden önde gelen fitness uzmanlarına danışarak, anlaşılması ve uygulanması kolay, adım adım takip edilebilen bir program hazırladık. Kendi kişisel fitness programını oluşturmak için bu detaylı çalışmadan yararlanmalısın. İstediğin vücuda sahip olmak çok da zor değil!

Uzmanların önerdiği beş süper taktik!
Kişisel egzersiz planını tasarlamana yardımcı olacak stratejiler...

1 AMAÇ BELİRLE!
Belirlediğin amaç, yeterince gerçekçi ve detaylı olmalı. American College of Sports Medicine'ın yaptığı bir araştırmaya göre, erişilmesi kolay ve yeterince acık seçik ifade edilmiş amaçlar belirleyen kadınların basarı şansı, diğerlerine oranla yüzde 30 daha fazla. Peki, basit bir amaç nasıl belirlenir? Sağlam bir gövde, dümdüz bir karın ya da şekilli kalçalara sahip olmak isteyebilirsin. Haftalık bir plan hazırla ya da www.traineo.com sitesine kaydını yaptır. Bu site hem ne kadar aşama kaydettiğini belirliyor hem de senin seçtiğin dört kişiye haftalık ilerleme raporunu gönderiyor. Eğer kaytarmaya kalkarsan, birileri seni azarlayacak!

2 ALTI HAREKET SEÇMEN YETERLİ!
Terwilliger Fitness Merkezı'nin isletmecisi Tom Terwilliger, haftada iki-üç defa ağırlık egzersizi yaparak bir süre sonra pozitif sonuçlar alabileceğini söylüyor. Ama bunu sağlamak için vücudundaki tüm kas gruplarını çalıştırmalısın. Her gün tüm kas gruplarını hedef alan altı hareket yapmalısın (karın, kollar, sırt, göğüs, kalça ve bacaklar). Bu plana bakarak vücudun hangi kısmını çalıştırmak istediğine karar ver. Egzersiz, müzik listendeki beş şarkı süresini geçmemeli.

Yayın tarihi: 17.12.2008
2542
YORUMLAR

spor yapıyorum ama işe yaramıyor

karina kürkcü 17.12.2008 15:19:08

onaylıyorum

hasan erol 17.12.2008 12:27:57
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.