Sağlık

Sağlıklı bir diyet için

Sağlıklı bir diyet için

Diyet yaparken sağlıklı kalabilmenin bazı kuralları var

Sağlıklı bir diyet için

Fit olmak, diyet yaparak kilo vermek, güzellik biz kadınlar için belki de bir takıntı. Sırf birkaç kilo verebilmek için sağlığımızdan olduğumuz zamanlar da oldu mutlaka ancak sağlık problemi yaşamadan kilo verebilmenin de yolları var.

Yemeklerinizi mutlaka küçük porsiyonlar halinde küçük tabaklarda yiyin. Küçük tabağı neredeyse tamamen dolduracak olan yemeğiniz, gözünüzün de doymasını sağlayacak ve bu sayede psikolojik olarak da doymuş olacaksınız.

Bir öğünde biraz fazla kaçırdınız diye tüm diyeti bir kenara atmayın, hatta haftada bir gün bir öğün için kendinize izin verebilirsiniz. Diyet ürünlerden tüketmek, istediğiniz tokluk hissini vermeyebilir ve diyet ürünleri tüketip üstüne tatlı tuzlu bir şeyler yerken bulabilirsiniz kendinizi. O yüzden meyve, az miktarda kuruyemiş tüketmek daha faydalı olabilir.

Mutlaka günde 6 öğün yemek yenmelidir. 3 ana 3 ara öğün, az ve sık yemek metabolizmayı hızlandıracağı için kilo vermeniz kolaylaşır.

Yayın tarihi: 22.06.2012
1400
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.