Sağlık

Sağlıklı beslenerek enerjinizi ve huzurunuzu arttırın

Sağlıklı beslenerek enerjinizi ve huzurunuzu arttırın

Siz de bir şeyler canınızı sıktığında hemen mutfağın yolunu tutanlardan mısınız? Eğer bu soruya yanıtınız evetse, büyük ihtimalle bu huyunuzdan pek de hoşnut değilsiniz. Oysa sadece doğru besinleri seçerek bu alışkanlığı kolayca zararlıdan yararlıya çevirmek mümkün. Nasıl mı?

Güncellenme tarihi:
Sağlıklı beslenerek enerjinizi ve huzurunuzu arttırın
Elbette ruh haliniz ve beyninizin işleyişi üzerinde olumlu etkileri olan besinlere yönelerek. Ciddi bir depresyonun söz konusu olmadığı durumlarda (bu takdirde öncelikle bir uzmana bastırmanız gerekiyor) kamınız gibi ruhunuzu da bu sağlıklı besinlerle doyurabilirsiniz. Bu besinlerin en önemli etkileri öncelikle, hızlıca inip çıkan kan şekerini dengelemeleri ve böylece yakanızı bir türlü bırakmayan yorgunluk hissiyle savaşmaları. Ayrıca, tansiyonunuzu düşürerek kendinizi daha sakin hissetmenize ya da tam aksine enerjinizin bittiğini hissettiğiniz anda pillerinizi şarj etmenize yardıma oluyorlar. Son ve belki de en önemli etkileri ise, beyninizdeki bazı kimyasalların salınımının artırarak ya da azaltarak duygusal durumunuzu en iyi hale sokmaları. Peki, onlar hangileri mi? işte mutlu eden besinler ve başlıca özellikleri. Bunları dikkate alarak kendinize özel bir mutluluk mönüsü yaratabilirsiniz.

Haberin devamını ve mutluluk veren besinleri görmek için tıklayın!
Yayın tarihi: 19.05.2010
982
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.