Sağlık

Sağlık her şeyden önce gelmez!

Sağlık her şeyden önce gelmez!

Sağlık her şeyden önce gelmez. Evet doğru okudunuz, sağlık her şeyden önce gelmez çünkü Sağlık her şeydir.

Güncellenme tarihi:

Sağlık her şeyden önce gelmez. Evet doğru okudunuz, sağlık her şeyden önce gelmez çünkü sağlık her şeydir. Şu anı yaşıyorsak, Nefes alıyorsak, hayata dahil olabiliyorsak, anlıyor, biliyor, bu yazılanları okuyorsak, yeterince sağlıklı olduğumuz içindir. Fakat Aslında hepimiz hayatımızda çok geniş bir zaman dilimini, sağlığımızı kaybettiğimiz, sabahları yorgun uyandığımız, ağrılar, şişkinlikler çektiğimiz, mutsuz geçirdiğimiz, hatta yatarak dinlenmek zorunda kaldığımız verimsiz geçen saatler, günlerle harcıyoruz. Doktora gidiyor ancak sonuca yine ulaşamıyoruz. Psikolojik problemlerimiz olduğunu düşünmeye başlıyor, hastalık hastası olmakla suçlanıyoruz. Peki neden vücudumuzun bize bir şeyler anlatmak istiyor olabileceğini düşünmüyoruz. Vücudumuz kilo alıyor ama aslında biz çok yemek yemiyoruz. Ne yesek şişiyoruz ama aslında, tuzu fazla tüketmiyoruz. Vücudumuzda Ödem oluyor, bol bol yeşil çay içiyoruz. Tansiyonumuz çıkıyor, bütün bütün sarımsaklar yutuyoruz. Kilo alıyoruz , maydanoz kaynatıp aç karnına suyunu içiyoruz. Aç kalıyoruz, zeytin çekirdekleri yutuyor, kiraz sapı tüketiyoruz olmuyor, yine de vücudumuza yaranamıyoruz. Yetmiyor türlü türlü rahatsızlıklar hissediyoruz.

Besin intoleransınız var mı? Öğrenmek için tıklayın?

Belki de vücudumuza gereken önemi vermiyoruz. Belki vücudumuz balığı, kerevizi, sarımsağı, kirazın sapını, maydanozun suyunu, belki en sevdiğimiz yiyeceği, belki en yararlı sandığımızı düşman sayıyor. Vücudumuz sindirmiyor ama biz inatla o besini tüketiyoruz. Çünkü bedenimizin hangi besinlere hassasiyeti olduğunu bilmiyoruz. Oysa ki tüm sıkıntılarımızın sebebi, vücudumuzun aldığımız gıdaları kabul etmiyor olması olabilir. Yapı taşlarına ayrılmayan proteinler, kana karıştığında bir virüsle karşı karşıya gelmiş gibi savunmaya geçiyor. Bu durum bir besine alerjimiz veya intoleransımız olduğu durumlarda ortaya çıkıyor. Ancak besin alerjisi ve besin intoleransı birbirinden çok önemli farklılıklar ile ayrılıyor. Alerjik reaksiyonlar besini tükettikten hemen sonra gelişiyor ve çok şiddetli olabiliyor, hayati tehlike taşıyabiliyor, bağışıklık sistemini etkileyebiliyor.

Besin intoleransında ise reaksiyonlar daha uzun bir zaman dilimine yayılıyor, daha az riskli oluyor ama bilinmediği için ömür boyu sürebiliyor. Artık bu durumdan kurtulmamız ve vücudumuzun sindiremediği besinleri tespit etmemiz çok kolay. İlerleyen bilim ve gelişen teknoloji sayesinde vücudumuza zarar veren besinlerin neler olduğunu ‘Besin İntolerans Testleri’ ile tespit edebiliriz. Besin İntolerans Testleri’ konusunda uzmanlaşmış, İngiltere merkezli bir sağlık kuruluşu olan Cambridge Nutritional Sciences, 25 yılı aşkın bir süredir üstün İngiliz teknolojisi ile danışanlarına en ekonomik, en güvenilir ve en hızlı şekilde çözümler üretiyor.

Besin intoleransınız var mı? Öğrenmek için tıklayın?

Cambridge Besin İntolerans Testleri, bilimin ulaştığı son nokta olan mikroçip (bioçip, DNA-çip, gen-array ) gibi ileri teknolojiyle, vücudumuzda hassasiyete sebep olan ve ciddi sağlık problemlerine yol açan besinlerin neler olduğunu, reaksiyon şiddetleri ile ayrıntılı şekilde tespit ediyor.

Testi uygulamak için ise, sadece parmağınızdan aldıkları bir iki damla kanla yetiniyorlar. Üstelik testi kendi kendinize evinizde de yapabiliyorsunuz. Kanınızı Cambridge’den talep ettiğiniz kit ile alıyor daha sonrasında da kargo ile Cambridge’e iletiyorsunuz bir hafta içinde raporunuz mail atılıyor ve siz diyetisyen görüşmesi için aranıyorsunuz. Yeni Beslenme düzeninizi yeni diyetisyeniniz ile birlikte oluşturuyor, kendi vücudunuzun sağlığına göre yani gerçekten sağlıklı beslenmeye başlıyorsunuz.

Merkezi İngiltere ‘de olan Cambridge, yaklaşık 100 ülkede, hastane, klinik ve laboratuara teşhis kolaylaştırıcı ürünler sağlıyor. Ayrıca kalite yönetim sistemleri ISO9001:2000 ve ISO1348:2003 Sertifikalı ve aynı zamanda British In Vıtro Dıagnostics Assosciation (BIVDA)’Üye.

Vücudunuza önemini hissettirmek istiyorsanız. Gerçekten sağlıklı yaşamanın verimliliğini tatmak istiyorsanız.Kendinize değer veriyorsanız;

Sizi, vücudunuza zarar veren besinleri bulmak üzere Cambridge Besin İntolerans Testlerine davet ediyoruz.

Hangi besinlere karşı hassassınız? Öğrenmek için tıklayın!

Detaylı bilgi almak için tıklayın!

Yayın tarihi: 26.12.2011
1395
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.