Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

Pilates ile Boyunuz Uzuyor!

Pilates ile Boyunuz Uzuyor!

İki santim deyip geçmeyin! Son günlerde televizyonlarda, dergilerde boy uzatma ile ilgili olarak haberler sıkça yer alıyor. Diyeceksiniz ki önceden de bu haberlere yer veriliyordu, haklısınız!... Belki de aranızda bugüne kadar bu yöntemlerden birkaçını denemiş olup da hayal kırıklığına uğrayanlarınız sayısı oldukça fazla.

Ancak hemen pes etmeyin, Amerika'da Judy Foster, Jesica Lange, Madonna, Julia Roberts, Uma Thurman gibi ünlüler tarafından uygulanan bu yöntem diğerlerinden son derece farklı. İsterseniz yazımıza bir göz atın...

1926 yılında Alman asıllı Joseph H. Pilates tarafından geliştirilen Pilates, vücuda esneklik ve güç kazandıran bir egzersiz sistemi. Yogadan esinlenerek ortaya çıkan Pilates de hareketler genel olarak çok ağır. Tüm vücut kaslarını harekete geçiren bu sistem, esneklik ve denge kazandırarak, vücudun postürünü geliştiriyor ve şekillendiriyor. Pilates'in amacı kasları kuvvetlendirip, duruş bozukluklarını düzelterek, esneklik ve güç sağlayıp, vücut ve zihni birleştirmenin sayesinde biçimli bir vücut yaratmak.

Omurgaların araları açılıyor!

Temel özelliği omurgaların aralarını açmak olan Pilates, doğuştan omurgaları birbirine yakın olanlar için oldukça ideal bir çözüm. Ayrıca zamanla vücuttaki yığılmalar sonucu ortaya çıkan boy kısalması bu yöntem sayesinde vücudun eski formuna ve elastikiyetine kavuşturulmasıyla son buluyor. Dolayısıyla sonuçta boy da uzuyor. Burada amaç vücudun potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak olduğundan boyu ancak iki santim kadar uzatmak mümkün.

Sadece Planet Health Club'de!

Şu sıralar Amerika'da en çok konuşulan spor olan Pilates, Türkiye'de sadece Planet'te Judy Ataman tarafından verilen derslerle gerçekleştiriliyor. Bu sporun önemli özelliklerinden biri de kalbi ve vücudu yoran sporlardan olmaması.
Pilates yapmak için bir grupla çalışmadan önce en az üç seans özel ders almanız öneriliyor. Aksi takdirde hareketleri doğru yapmanız mümkün değil. Çünkü minderde, yorulmadan, yavaş hareketlerle başladığınız bu spor zamanla zorlaşıyor. Ama kesin olan bir şey var ki Pilates'le kendinizi daha iyi hissediyor, daha iyi görünüyor ve yepyeni bir vücut ve görüntü elde ediyorsunuz.

Hocayla birebir , kişiye özel olarak yapılan ders toplam 1 saat. Üye harici ders fiyatı ise 60$ + KDV

Planet Health Club
Adres : Muallim Naci Cad. No:170
Kuruçeşme / İstanbul
Telf: (0 212) 257 26 36
Yayın tarihi: 14.06.2001
2470
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.