Mahmure

Sağlık

Diyet & Fitness

Onların sırrı, spor yapmak

Onların sırrı, spor yapmak

Hollywood'un ünlüleri formlarını "ashtanga yoga"dan dalmaya, filmlerde başladıkları yoğun spor programlarından, partnerli spora kadar uzanan değişik sporlara borçlu...

Madonna, "ashtanga yoga" ile formunu koruyor. Artık bu sporda adeta uzman olan ünlü yıldız, ayrıca çok sıkı bir diyet uyguluyor ve abur cuburu asla evine sokmuyor.

Aktris Angelina Jolie ise dalmaktan kickboksa, yüzmeden bungee jumpinge kadar uzanan sporlara "Lara Croft-Tomb Raider" filmiyle birlikte gönül verdi. Bu rol için günlerce ağır antrenmanlardan geçen Jolie, özel hayatında da dalma ve yüzmeye gönül vermiş. Jolie'nin bir sırrı da, protein ve özellikle sardalya balığı ağırlıklı diyeti.

Hollywood'un "biblo inceliğindeki" güzeli Gwyneth Paltrow'un sırrı ise günde 90 dakika yoga. Paltrow, ayrıca tahıl, sebze, baklagiller ve deniz ürünlerinin yer aldığı özel diyeti uyguluyor.

"Herkes Raymond'ı Sever" adlı dizinin oyuncularından Patricia Heaton, kısa süreli diyetlerde lahana çorbasını tercih ettiğini belirtiyor.

Ünlü aktör Ben Affleck ise, formunu bir anlamda "Pearl Harbor" filmine borçlu. Bu filmde millerce yürüyen, koşan ve bisiklete binen Affleck, ayrıca "ölüm kampını" andıran bir dizi antrenmandan geçtiğini söylüyor. Affleck, bu film için yaptığı antrenmanların bir kısmını halen uyguladığını da belirtiyor.
Yayın tarihi: 22.02.2004
1074
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.