Sağlık

Kışın beslenmenize dikkat!

Kışın beslenmenize dikkat!

Sağlık Bakanlığı uzmanları, kışın gecelerin uzamasından dolayı televizyon karşısındaki atıştırmaların kilo artışına yol açtığı uyarısında bulundu.

Güncellenme tarihi:

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gıda Güvenliği Dairesi uzmanları, kışın beslenmede dikkat edilecek hususlara ilişkin bir rapor hazırladı. Uzmanlara göre, bu nedenle kış aylarında da diğer mevsimlerde olduğu gibi şeker ve yağ oranına dikkat edilmesi, kızartma ve kavurmadan kaçınılması, yemeklerde bitkisel sıvı yağların tercih edilmesi ve tatlıların çok sık tüketilmemesi gerekiyor. Raporda, sonbahardan kışa geçişte değişen hava şartlarının etkisiyle oluşan hastalıklardan korunmada beslenmenin önemine işaret edildi.


Mevsim geçiş dönemlerinde ve kış aylarında sıklıkla görülen enfeksiyon hastalıklarından korunmada, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı sürdürülmeli, özellikle vitamin ve minerallerden zengin olan sebze ve meyveler tüketilmelidir.

Yayın tarihi: 22.11.2005
2093
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.