Sağlık

Hangi peynir kaç kalori?

Hangi peynir kaç kalori?

Böreklerin harcı, makarnanın tadı, fakirin katığı, zenginin her gün bir yenisini keşfettiği aperitifidir peynir. Peki hangisi kaç kalori?..

Güncellenme tarihi:
Hayatımızın merkezi peynir... Diyet listelerinin baş köşesine oturan peynir hayatımızın önemli bir parçası... Öyle ki, sabah güne uyanırken başlar peynirle kucaklaşmamız... Buzdolabından ilk çıkarılan da kahvaltı sofrasının vazgeçilmezi de simit, zeytin, domates ya da rakının ekürisi de odur. Müptelaları farklı farklı... Böreklerin harcı, makarnanın tadı, fakirin katığı, zenginin her gün bir yenisini keşfettiği aperitifidir. Burnunu sokmadığı hiçbir sofra yok desek yeridir. Pastaya da katılır, bebek mamasına da... İnek sütünden yapılan peynirin müptelaları ayrıdır, koyun ya da keçi sütünden yapılanlarınki ayrı... Diyet pirmidinin ilk sıralarında yer alan peynirin kalorimetresine yolculuk için foto habere tıklayın! Diyette tek şart kalori hesabı değil! Bir sürü başka etken ve kalori hesabı bir araya geldiğinde anlamlı! Foto galerilere bir bakın!
Yayın tarihi: 31.01.2009
1316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.