Sağlık

Güçlü Omuzlar İçin 4 Basit Egzersiz

Güçlü Omuzlar İçin 4 Basit Egzersiz

Daha fazla güçlü omuzlara sahip olmak için yapılması gereken 4 basit egzersizi Dr. Gamze Şenbursa anlattı...

Güncellenme tarihi:

Fiziğinizin en belirgin unsurlarından omuzlarınızı daha güçlü ve güzel hale getirmek hiç de zor değil. Bunun için 4 basit egzersiz yeterli. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, herkesin arzu ettiği omuzlara sahip olmanın yöntemini fotoğraflar eşliğinde anlattı. İşte o 4 basit egzersiz.

EGZERSİZ 1: Elastik bandı ayağınızın altında sabitleyin ve kolunuzu dirseğinizi bükmeden öne doğru 90 derece kaldırın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyin ve kolunuzu indirin.EGZERSİZ 2: Elastik bandı ayağınızın altında sabitleyin ve kolunuzu dirseğinizi bükmeden yana doğru 90 derece kaldırın. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyin ve kolunuzu indirin.EGZERSİZ 3: Elastik bandı ayağınızın altında sabitleyin ve vücudunuzun arka tarafında tutun. Kolunuzu dirseğinizden diğer eliniz ile destekleyin. Egzersize dirseğiniz bükülü pozisyonda başlayın ve tam düz olana kadar bandı gerin. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyin ve kolunuzu bükün.

EGZERSİZ 4: Elastik bandı başınızın üzerinde dirsekleriniz düz olacak biçimde tutun, daha sonra yanlara doğru gererek açın. Son noktada 5 saniye bekleyin ve kollarınızı kapatın.

Yayın tarihi: 18.07.2014
25449
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.