Sağlık

Diyet bahanelerine son!

Diyet bahanelerine son!

Sağlıksız beslenmenizi haklı çıkaracak bahaneleriniz mutlaka vardır. Ya vaktiniz yoktur ya da çok yorgunsunuzdur. Ama bizim her bahaneniz için sağlıklı bir çözüm önerimiz var.

Güncellenme tarihi:
Diyet bahanelerine son!
Sabahları kahvaltı etmeden evden alel acele çıkıyor, öğlen yemeğini dosyalarla boğuşurken sosisli sandviçle geçiştiriyor, akşamları da yorgunluktan bitap düştüğümüz için karnımızı pizzayla doyurmaya çalışıyoruz. Sağlıksız beslenmemizin gerekçesi ise 'zamanla yarışıyor' olmamız.

Yapılan araştırmalara göre; kadınların yüzde 53'ü, aşırı stres altında kaldıklarında yağlı veya tatlı besinlere yöneliyorlar. Oysa ki özellikle bu dönemde performansımızın düşmemesi için sağlıklı beslenmemiz çok daha önemli. Şimdi, teoride bunu biliyoruz ama işyerinde öğle yemeği için sadece yarım saatlik bir zamanımız varsa ne yapabiliriz ki diyor olabilirsiniz. Artık bu tür bahanelere sığınmayı bırakın. Ve Beslenme Uzmanı Aylin Yılmaz'ın zamanla yarıştığınız günlerde nasıl sağlıklı beslenmeniz gerektiğine dair önerilerine kulak verin!

Haberin devamı için tıklayın!Formsante
Yayın tarihi: 18.12.2009
1061
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.