Sağlık

Detoksla arının

Detoksla arının

Vücudunuzu yapacağınız detoks diyetiyle toksinlerden arındırın.

Güncellenme tarihi:
Detoksla arının

Detoks sanılanın ve uygulananın aksine bir temizlenme, arınma için sağlık programıdır. Gündelik hayatı fazlasıyla stresli olan, yaşam karmaşası içinde hareket etmeye fazla vakit bulamayan ve yeterli beslenemeyenler için idealdir. Detoksla vücudun doğal olarak ürettiği ya da dışardan alınan zararlı toksinlerin vücuttan atılması ve bedenin dinlendirilmesi hedeflenir. Detoksla birlikte doğal ve sağlıklı olan ürünlerin tüketimi artar. Herkes ihtiyacına göre farklı detokslar uygulayabilir. Baş ağrıları, uykusuzluk, dolaşım bozukluğu, halsizlik gibi belirtiler detoksa acilen ihtiyacınız olduğunun işaretidir.


Kırmızı et yerine beyaz et, protein kalitesi oldukça yüksek yeşil mercimek, nohut gibi baklagillerden tüketmeye özen gösterin. Kafein, tuz, şeker, konserve gıda, doymuş yağlar, nikotin, alkol ve sakatat mutlaka uzak durulması gereken şeyler. Kızartma ve aşırı yağlı yemeklerden uzak durmaya gayret edin. En önemli noktalardan biri de içtiğimiz suyun pH değeri. İçeceğimiz suyun pH değerinin 7.35 ile 7.65 arasında alacağı değerler idealdir. Bu değerlere dikkat etmeye özen gösterin.

Yayın tarihi: 15.06.2012
1263
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.