Sağlık

Çamur zayıflatıyor!

Çamur zayıflatıyor!

Hücrelerinizi yenileyen şifalı çamur ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve daha sağlıklı kalabilirsiniz.

Fizyoterapist Vedat Akar, "Şifalı çamur ve termale giren kişilere masaj, yoga, meditasyon ve uzak doğu terapilerini uygulayarak hücrelerinin yenilenmesi sağlıyoruz" dedi.

Akar, yaptığı açıklamada, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Doğal Şifa Merkezi Şifne Çamur Banyoları'nda uyguladığı çamur ve terapi yönteminin, hücrelerin yenilenmesine yol açtığını kaydetti. Çamur ve termalin vücuttaki toksinlerin boşaltılmasına yardımcı olduğunu ifade eden Akar, çamura ve termale giren kişilere masaj, yoga, meditasyon ve Uzak Doğu terapilerinin uygulandığını kaydetti. Doğal yollarla hücrelerin yenilenmesiyle vücuttaki hastalıkların önlendiğini savunan Akar, hastalıkların da tedavisine yardımcı olunduğunu vurguladı.

Akar, çamur banyolarının, romatizması olanlar, kanser, felç, kalp krizi gibi rahatsızlıklar nedeniyle geçirilen operasyonlar sonrasında vücuda eski gücünü kazandırdığını öne sürerek, insanların bu tür şikayetlerle karşılaşmamak için de çamura başvurduğunu söyledi.

Nasıl zayıflatıyor?
Termal ve çamurun akupunktur etkisi yaptığına işaret eden Akar, zayıflamak amacıyla gelenleri önce doğru bir beslenmeye aldıklarını bildirdi. Akar, uygulanan terapilerle vücudun toksinlerden temizlendiğini, toksinlerin hücrelere verdiği zararın önüne geçildiğini ifade ederek şunları kaydetti:

"Uygulamalarımız besinlerin daha iyi kullanılmasına, hormonların daha iyi salgılanmasına yardımcı oluyor. Beyin ve hücreler arasındaki bağlantıyı kuruyor. Rahatlatıcı etkisi zihin ve ruh sağlığı üzerinde olumlu etki yapıyor. Tüm bunlar bir araya gelince beden, zihin ve ruh sağlığı bütünleşiyor."

Akar, yöntemin yaşlılık belirtilerini de azalttığını ileri sürdü.

Güzelleşmek için çamur
Ressam ve spor merkezi işletmecisi Gülay Tayanç ise buraya yoga için geldiğini, ancak çamuru keşfettiğini belirterek, çamuru bir kez denedikten sonra memnun kaldığını, daha sonra aldığı bilgilerle bunun ciltteki lekeleri giderdiğini, güzelliğin yanı sıra minerallerle cildi beslediğini öğrendiğini kaydetti.

Düzenli olarak geldiğini ifade eden Tayanç, çamurun deride yaşlılıkla oluşan lekeleri başka bir kozmetik ürüne gerek duymadan silikleştirdiğini, ayrıca bedeni rahatlatıcı bir etkisi olduğunu söyledi.
Yayın tarihi: 20.07.2007
688
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.